Gurup Toplantısında Konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Damat Kadar Taş Düşsün Başınıza

Cumhurbaşkanı : Damat kadar taş düşsün başınıza

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sahip çıkarak ’lilerin sosyal medyadan “Damat da damat” diye tweet attıklarını belirterek “Damat kadar taş düşsün başınıza” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası rezervleri tartışmasına değindi. “Kaybolan bir şey yok” diyen Erdoğan, muhalefetten gelen eleştirilere “Damat kadar taş düşsün başınıza” tepkisini gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“CHP zihniyetinin, iktidar olmadı ya,  hükümet olduğu yıllara baktığımızda enerji ne durumdaydı? Enerji potansiyelimiz neydi, şimdi ne oldu. CHP mensupları bir yoğun tweet yarışındalar. ‘Paralar nerede?‘ diye soruyorlar. Kaybolan bir şey yok, hepsi Merkez Bankası rezervlerinde. Yatıyorlar kalkıyorlar damat. Damat kadar taş düşsün başınıza.diyerek damadı Berat Albayrak’a teşekkür etti.

Bugüne Milletvekili olarak milletimize hizmet vermiş olan tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere erinden başkomutanına kadar İstiklal harbimizi zafere ulaştıran ordumuza ve mensuplarını hürmetle anıyorum.Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın

’nin 7-8 yıldır istiklal mücadelesi verdiğini anlamayanlara rabbim hidayet versin

Ülkemize nükleer enerjide ki güç santralı kazandırmak istediğimizde CHP zihniyeti karşı çıktı. Sizin sözcünüz Hazine’de çantacı olarak dolaşırdı, ne yazık ki bu ülkenin ne hazinesini ne Merkez Bankası’nı güçlendirmediler. Bizim ile Merkez Bankası güç buldu. 135 milyar dolara kadar döviz rezervimiz çıktı. Hamdolsun şu anda döviz rezervimiz kendini toparlamaya başladı.

Bir sondaj gemisi daha alıyoruz. Filomuz dünyanın en güçlü filolarından biri olacak. Ey o tweet’i atanlar damat diye dalga geçtiğiniz Berat Bey’in döneminde atıldı bu adımlar. Nankörsünüz, bunları görmediniz mi duymadınız mı? Kalpleri bunların mühürlenmiştir. Deseler de demeseler de biz yolumuza devam edeceğiz. Akkuyu Nükleer Santral yatırımı da Berat Bey’in döneminde başladı. Bugün Putin ile 3. reaktörün temelini atacağız.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.