Gülşen Bubikoğlu Kimdir?Güzelliği İle Twitter’da Gündem Oldu

Gülşen Bubikoğlu Twitter’da gündem oldu

Yeşilçam’ın en güzel kadın oyuncularından biri olan Gülşen Bubikoğlu son haliyle de kendisine hayran bırakıyor. Yıllara meydan okuyan güzel oyuncu Twitter’da en çok konuşulanlar listesinde birinci sıraya yerleşti. Bubikoğlu’nun karşısına Türkan Şoray’ı çıkaran sosyal medya kullanıcıları da ikiye bölündü.

Yeşilçam’ın en güzel kadınlarından biri olan ve sık sık Türkan Şoray ve Filiz Akın gibi isimlerle kıyaslanan Gülşen Bubikoğlu Twitter’a damgasını vurdu. Twitter’da ”Gelmiş geçmiş en güzel kadın kimdir?” sorusuna cevap arayan sosyal medya kullanıcıları, Gülşen Bubikoğlu’nu en çok konuşulanlar listesine taşıdı.

İşte Twitter’da Gülşen Bubikoğlu ile ilgili yapılan yorumlardan bazıları:

  • Gülşen Bubikoğlu bugün de en güzel, en zarif hanımefendidir! 
  • Gülşen Bubikoğlu güzel tabi ki de ama Türkan Şoray’ın efsane bir güzelliği var. 
  • Gülşen Bubikoğlu güzel kadın ama Aydan Şener çok çok güzel kadın..
  • Türk sinema tarihinin en güzel kadını tartışmasız, konu kilit… 
  • Gülşen Bubikoğlu Yeşilçam’ın en güzel kadını olabilir.

Gülşen Bubikoğlu kimdir, kaç yaşında?

1954 yılında İstanbul’da doğdu. Fatih Kız Lisesi’ni ve LCC kursunu bitirdi. 1973 yılında düzenlenen geleneksel Ses Dergisi artist yarışmasına katıldı.İlk elemelerden itibaren dikkatleri üzerinde toplayan bu yıldız adayı yarışmanın rakipsiz favorisi olarak göz dolduruyordu. Bu yıldız adayına, ortak işletme kuran, Erler Film – Türker İnanoğlu, Arzu Film – Ertem Eğilmez, Akün Film – İrfan Ünal ilk seçmelerden sonra göz koymuşlardı. Yıldız olacağına mutlak gözüyle bakılan bu adayın, yalnız kendi işletmelerinde çalışmalarını istiyorlardı.

Ses Dergisinin her yıl düzenlediği bu yarışmada sekiz büyük film yapım şirketi, 3 kadın, 3 erkek oyuncu adayını seçerdi. Birinci seçilen kadın ve erkek oyuncu adayının bu sekiz yapımcıya iki yıl süre ile birer film yapma mecburiyeti vardı. Bu yüzden Gülşen Bubikoğlu birinci seçilirse bu sekiz firmaya film yapma zorunluluğu doğuyordu.

Diğer seçici yapım şirketleriyle film yapmaması için Bubikoğlu birinci seçilmemeliydi. Seçim gizli oyla yapılıyordu, 3 ortak yapım şirketi (Erler Film – Türker İnanoğlu, Arzu Film – Ertem Eğilmez, Akün Film – İrfan Ünal) Bubikoğlu’na 10 üzerinden 1 verdiler. Oylar açıldığında 55 oyla Necla Nazır birinci seçilmişti. Gülşen Bubükoğlu ikinci seçilmişti. Bu sayede, sadece bu 3 yapım şirketi ile daha yüksek ücretle kendisiyle film yapacaktı ama Gülşen Bubikoğlu’nun bunlardan haberi yoktu.

Bubikoğlu, 1974 yılında Türker İnanoğlu ile birlikte kimseye haber vermeden, yalnızca bir kaç aile dostu huzurunda Kemal Utku’nun evinde evlendiler.

Türker İnanoğlu ile evlendikten sonra Gülşen Bubikoğlu Erler Film’in bir numaralı kadın yıldız oyuncusu oldu ve çevirdiği filmlerle güldürüye, drama, duygusal ve hareketli filmlere yatkınlığını göstererek hem seyircinin büyük beğenisini kazandı, hem de Türk sinemasının yıldızları arasında özel bir yer edindi.

28 Aralık 1977 yılında kızları Zeynep dünyaya geldi. Halen, Türker İnanoğlu ile bu mutlu evliliği devam etmektedir.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.