Gülistan Doku Bulundu Mu? Gülistan Doku Nerede?

’de Üniversite Öğrencisi 3 Gündür Kayıp! Bulundu Mu?

’de 3 gündür kendisinden haber alınamayan Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi 20 yaşında ki ’nun bulunması için başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.

Gülistan Doku, Kayıp, Tunceli, Munzur Üniversitesi, Gülistan Doku Bulundu Mu
Gülistan Doku, Kayıp, Tunceli, , Gülistan Doku Bulundu Mu

Günü Sabah Yurttan Ayrıldıktan Sonra Kendisinden Haber Alınamadı!

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, geçen günü kaldığı yurtta sabah saatlerinde ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Diyarbakır’da yaşayan ailesi Tunceli’ye giderek, Gülistan’ın bulunması için ekiplerine başvurdu. Gülistan’ın bulunması için ve jandarma ekipleri ortak çalışma başlattı.

Uzunçayır Barajı Üzerinde Yürüken Görülmüş!

Ekipler başlattıkları arama çalışmaları sırasında 3 kişi, Gülistan’ı, Pazar günü Uzunçayır Barajı üzerindeki Dinar Köprüsü’nde yürürken gördüklerini ifade etti. Görgü tanıklarının ifadelerinin ardından Gülistan’ın, baraja düşmüş olabileceği ihtimali üzerine bölgeye , sualtı dalgıçları ile Munzur Doğa Sporları Arama kurtarma derneği üyeleri baraj gölünde arama çalışması başlattı.

Tunceli Valisi İle Görüştü

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, beraberindeki Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen ile birlikte Diyarbakır’dan gelen Gülistan Doku’nun ailesiyle bir araya geldi. Annesi Bedriye, babası Halit Doku’nun kaldıkları öğretmenevinde ziyaret eden Sonel, Gülistan’ın bulunması için tüm imkanların seferber edildiğini söyledi. Öğretmenevindeki görüşmenin ardından Sonel, Gülistan’ın ve babasıyla birlikte arama çalışmaların devam etti Uzunçayır Barajı bölgesine gelerek, arama çalışmalarını yerinden takip etti.

“Hiç Bir Sorunu Yoktu Neşeliydi”

Berivan Özman, arkadaşı Gülüstan’ın neşeli ve hiçbir sorunun olmadığını söyledi. Özman, “Yurtta görüşüyorduk. Bir ara birlikte aynı kafeteryada çalıştık. Hayat doluydu. Hiçbir zaman sorununun olduğunu söylemedi” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.