Güleda’nın Ölmeden Önceki Son Sözleri!

Isparta’da eski erkek arkadaşı Zafer Pehlivan tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Güleda Cankel’in cinayetten 12 saat önce getirildiği merkezinde verdiği ifadesi ortaya çıktı. Cankel ifadesinde, “Zafer boğazımı sıktı. ‘Önce seni, sonra kendimi öldüreceğim’ diyerek tehdit etti, darp etti. Ondan kurtulmaya çalıştım” dedi.

Güleda-Güleda-Cinayeti-Güleda-Olayı
Güleda-Güleda-Cinayeti-Güleda-Olayı

Isparta’nın merkez Fatih Mahallesinde ki apartın 12 numaralı odasında, 18 Kasım Pazartesi günü saat 11.00 sıralarında, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi Güleda Cankel, eski erkek arkadaşı Zafer Pehlivan tarafından boğazı sıkıldıktan sonra kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Zafer Pehlivan, cinayetten 3 saat sonra polis merkezine gidip teslim oldu. Üniversiteli Güleda’nın hayatta kalmak için 17 saat mücadele ettiği, bu sürede 3 kez Zafer Pehlivan’ın elinden kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Tehditler Savurdu

Sorgusunun ardından 19 Kasım Salı günü Isparta Adliyesi’nde sevk edilen Zafer Pehlivan, tutuklanıp, Isparta Cezaevi’ne gönderildi. Güleda Cankel ise ’nın Menteşe ilçesi Ortaköy Mahalle Mezarlığı’nda gözyaşları içinde toprağa verildi. Olay günü, Zafer Pehlivan’ın sokak ortasında dövdüğü Güleda’yı “Haydi şikayetçi olsana olabiliyorsan” diye tehdit ettiği ve Güleda’nın 18 Kasım’ın ilk saatlerinde polis ekiplerince getirildiği Isparta Şehit Faruk Kaplan Polis Merkezi’nde verdiği ifade ortaya çıktı.

“Kapıyı açtığımda Zafer karşımdaydı. Konuşalım diye içeri aldım”

Güleda, zilin çaldığını, kapıyı açtığında Zafer Pehlivan’ı karşısında gördüğünü ve konuşmak için içeriye aldığını anlattığı ifadesinde şunları söyledi: “Kapıyı açtığımda Zafer karşımdaydı. Konuşalım diye içeri aldım. Başlarda sakin sakin konuştuk ama sonradan sinirlendi. Boğazımı eliyle sıkıp silkelemeye başladı. Saat 00.30’a kadar ‘Önce seni, sonra kendimi öldüreceğim’ diyerek tehdit etmeye başladı. Kurtulmak için markete gidelim bahanesiyle Zafer’i dışarıya çıkardım. Markete girip çıktıktan sonra Zafer’den kurtulmaya çalıştım. Birilerini aramak isterken telefonu aldı ve yere vurdu. Telefonum parçalandı. Arkadaşımın yanına gitmek istedim. Zafer engel oldu ve beni kucaklayarak evimin sokağına götürdü. Saat 00.45’te burada beni yumruk ve tekmeyle darbetti. Bağırınca vatandaşlar geldi. Polisi ve 112’yi aramışlar. Zafer beni kıskançlık ve kendisiyle barışmadığım için darbetmiştir. Beni darp, tehdit ettiği ve telefonumu kırarak zarar verdiği için şikayetçi değilim. Zafer’in bir anlık öfkeyle yaptığını düşünüyorum. Bir tedbir kararı istemiyorum.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.