Gül’e En Yakın İsim Latif Cem Baran Ali Babacan’ın Neden Seçildiğini Anlattı!

11. Cumhurbaşkanı Abdullah ’e yakın isimlerden biri olan Hukukçu Latif Cem Baran katıldığı televizyon programında Ali ’ın neden seçildiğini anlattı.

TV5 Genel Koordinatörü Mehmet Ali Kayacı ile Buluşma Noktası programına katılan Hukukçu Latif Cem Baran, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Latif Cem Baran, Abdullah ’ün görevden kaçınmayacağını ve tercihin neden Ali olduğunu anlattı.

“NEDEN ALİ BEY ÖNE ÇIKIYOR?”

Latif Cem Baran, şunları söyledi: “Ali bey mutlaka siz kıymetli arkadaşlarla görüşür, anlatacaklarını anlatacaktır. Benim gördüğümden bahsedeyim, hepsi ile beraber çalıştım sayın Cumhurbaşkanı da olmak üzere bütün dostlar, ağabeyler, arkadaşlarımızla çeşitli hizmetlerde bulunduk yaptık geçmişte, Neden Ali bey öne çıkıyor ve ismi insanlarda heyecanlandırıyor derseniz ben şöyle bakarım vatandaş olarak ekonominin başında bulunduğundan sürece herkesin cebinde para vardı.

“TÜRKİYE’YE BİR NEVİ PARA AKIYORDU”

Yılda iki defa tatile gidebiliyordu, kredi kartından dolayı haciz gelmiyordu, çekini 1 sene sonraya bile yazacak olsa güvenini alabiliyordu, birbirinden itimatlı bir şekilde ticari alışverişleri yapılabiliyordu, dünyadaki büyük sermaye kuruluşları büyük şirketler, fabrikalar ’ye yatırım yapmak için iş birliğine geliyordu, ’ye bir nevi para akıyordu. Bunla beraber gelişen, büyüyen ekonomisi sürekli Çin ile neredeyse yarışacak şekilde güçlü bir ülke vardı. Ve Birliği hukukuna da intikal ederek de hukuk güvenliği oluşmuştu.

“BAŞARI HİKAYESİ KİRLENMEYEN BİR İSİM”

Başarılı bugün ekonomide o günlerin başarı varsa Ali Bey, bürokratlarının Ali bey’e vesile olan Abdullah Bey’in mutlaka olarak o dönemde Tayyip Bey’in hepsinin sebebi olmuştur bu başarıya Ali Bey başarı hikayesi ekonomik olarak başarı hikayesi kirlenmeyen hiçbir şekilde adı ile ilgisi istifam oluşmayan kara atsanız üzerine akıp gidecek duramayacak derecede temiz kıymetli örnek hem dışarıda hem içerde tüm kesimlerce mutabık kalınacak kıymetli ve kaliteli bir

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.