Gökçek’in Ankapark’taki Dinazorlarına Haciz Geldi

Gökçek’in dinozorları kafa üstü çakıldı! ’a geldi!

’in ‘çılgın projesi’ ’a geldi. Milli Gazete, ’tan dolayı sıkıntılar yaşayan esnafın sorunlarını birkaç gün önce dile getirmişti.

’in Başkanı olduğu dönemde yapımına başlanan ve 2 milyar TL maliyete sahip olan Ankapark’a haciz geldi.

Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı Ankapark’a iş yapan esnafın alacakları ödenemedi. Tutarı 8 bin ile 3 milyon lira arasında değişen 151 tane çek tahsil edilemedi. Konuyu Milli Gazete’den Saadettin İnan, 13 Eylül’de haberleştirdi. İnan’a konuşan Ankaralı esnaf, yetkilileri göreve davet etmişti. Ancak yetkililerden bir cevap alamayan esnaf haciz yoluna gitti.

Ankapark

Gökçek’in istifa ettirilmesinden sonra atıl durumda kalan ancak daha sonra işletme hakkı, altıncı ihalede GBM A.Ş. ile Çelik Ortak Girişim Grubu’na verilen Ankapark’ta haciz işlemi yürütüldüğü belirtildi.

Esnaf, icra yoluyla alacağını tahsilata gittiğinde şirkette masa ve bilgisayardan başka bir şey bulunmadığını ve alacaklarını tahsil edemezse batacağını ifade ediyor.

ESNAFA 5 MİLYON BORÇ

esnafına yaklaşık beş milyon TL borcu olduğu bildirilen şirketin bu parayı ödeyemeyecek durumda olduğu, tematik parkın işletmesinden de zarar ettiği için hacizden başka bir yol kalmadığı dile getirildi.

Temmuz ayında işçilerin maaşlarını ödeyemediği ve masraflarını karşılayamadığı için kısa süre kapalı kalan ancak daha sonra yeniden hizmet vermeye başlayan Ankapark, çılgın olmaktan çıkıp esnafı çıldırtan olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.