Gökçek Makam Odalarını Süslemek İçin Süs Bitkilerine 550 Milyon Lira Vermiş

Gökçek, daire başkanlarının odalarını Hint Okyanusu Adaları’na özgü bitkilerle süslemek için 550 milyon lira harcamış!

Büyükşehir Belediyesi’nin önceki dönem Belediye Başkanı ’in, büyük bölümü iklimine uygun olmayan çok sayıda saksı bitkisi aldığı belirlendi. Belediye bütçesinden 550 milyon lira ödenerek alınan, aralarında Hint Okyanusu Adaları’na özgü bir türün de yer aldığı bitkilerin, daire başkanlarının odalarında kullanılacağı belirtildi.

Gökçek, daire başkanlarının odalarını Hint Okyanusu Adaları’na özgü bitkilerle süslemek için 550 milyon lira harcamış  

BirGün’den Mustafa Mert Bildircin‘in haberine göre, Gökçek döneminde Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, salon bitkisi ve saksı alımı için 2017 yılının şubat ayında ihale açtı. İhale kapsamında hazırlanan teknik şartnamede bin 250 saksı bitkisi alınacağı bildirildi. Belediyenin hazırladığı listedeki bitkilerin büyük bölümünün iklimine uygun olmadığı saptandı. Salon bitkisi ve saksı alımı işine ilişkin hazırlanan teknik şartnamede de işin amacı şöyle açıklandı:

 “Belediyemizce organize edilen tören, açılışlar ve belediye birimlerimiz teşrifi ile peyzaj uygulamalarında, Daire Başkanlığımız Bitkisel Ürünler Şube Müdürlüğü merkez seralarında salon bitkisi üretiminde anaç olarak ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Daire Başkan makamlarında kullanılmak üzere salon bitkisi alınması amaçlanmaktadır.”

ALTI FARKLI BİTKİ

Belediyenin 23 Şubat 2017’de açtığı ihale kapsamında, aynı zamanda inşaat ve petrol işleri de yapan bir şirket ile 498 milyon 500 bin TL’lik sözleşme imzalandı. İşin yaklaşık maliyetinin ise 550 milyon TL’yi bulacağı belirtildi.

İhale dosyasına göre, belediyeye şu bitkiler alındı:

Croton Iceton, 300 adet.

Schefflera Gold Capella, 100 adet.

Dracaena Compacta, 300 adet.

Dracaena Song of India, 300 adet.

Ficus Burgundy, 50 adet.

Exotic Orchids XL, 200 adet

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.