Gerd Müller Kimdir? Neden Öldü? Hayatı ve Biyografisi

Attığı goller, kırdığı rekorlar ve efsane hareketleri ile futbol tarihine adını yazdıran Gerd Müller hayatını kaybetti. 75 Yaşında hayatını kaybeden futbolcu arkasında başarılarla dolu bir hayat bıraktı.

Gerd Müller Kimdir, Neden Öldü, Hayatı ve Biyografisi, Gerd Müller Başarıları
, , ,

Gerd Müller ? Neden Öldü?

Gerd Müller, “Bombacı” lakaplı eski Alman futbolcudur. 2015 yılında Alzheimer hastalığı teşhis edilen futbolcu 15 Ağustos 2021 yılında hayata gözlerini yummuştur. Ünlü futbolcunun ölümünü ise Bayern Münih duyurdu. Bayern Münih’ten yapılan açıklamada Müller’in sabaha karşı hayatını kaybettiği ifade edildi. 

Müller’in Hayatı ve Biyografisi

3 Kasım 1945 yılında Gerd Müller, ’nın Nordlingen kasabasında dünyaya geldi. 18 yaşında Futbol yaşamına profesyonel olarak adım atan Gerd Müller, ilk olarak “TSV 1861 Nördlingen” takımında forma giydi. Sonrasında Bayern Münih takımında forma giymeye başlayan Müller, 427 kez maça çıktı. Bu maçlarda toplam olarak 365 gol attı. Daha sonra 1979 yılında Florida Strikers takımına transfer olmuş ve 71 maçta forma giyip 38 gol atmıştır. 1981 yılında futbol hayatına nokta koymuştur. Almanya’nın ayrı olduğu dönemlerde Batı Almanya Milli Takımında 62 kere forma giyerken 68 gol atmıştır.

Gerd Müller ve Eşi Nicole Müller
Gerd Müller ve Eşi

Ek olarak efsanevi futbolcu sırasıyla Nördlingen, Bayern Münih ve Strikers formaları giymiştir. Gerd Müller, 565 maçta 480 gol atmıştır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.