Genç Kadını Evine Giderken Taciz Etti!

Parkta Merdivenlerde Bekleyip Kadını Etti!

İstanbul Beşiktaş’ta evine giderken içinden geçtiği parktaki merdivenlerde bir kişinin tacizine uğrayan 24 yaşında ki Dilek Sarıgül, yaşadıklarını anlattı. Olay kameralarına da yansıdı.

Dilek Sarıgül - Beşiktaş Taciz Olayı
Dilek Sarıgül – Beşiktaş Olayı

Beşiktaş’ta Abbasağa Mahallesi Çıkmazı ’ta Cuma akşamı 23:00 sıralarında meydana gelen olayda Beşiktaş Çarşı’da arkadaşlarıyla buluştuktan sonra evine dönmek için yola çıkan Dilek Sarıgül, Çıkmaz ’ın bulunduğu parktaki merdivenlere geldiği esnada arkasından yaklaşan bir kişinin tacizine uğradı. Bir anda şaşkına dönen Dilek Sarıgül, arkasını döndüğünde tacizci ile yüz yüze geldi. Sarıgül’ün çığlık atması üzerine tacizci kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Gelen sesleri üzerine mahalle sakinleri genç kadının yardımına koştu. Mahalle sakinleri tarafından sakinleştirilen Dilek Sarıgül, polise giderek şikayetçi oldu.

İşte O Görüntüler

Bağırınca Tacizci Kaçtı

Tacize uğrayan genç kadın Dilek Sarıgül, “Beşiktaş’ta 22:50’de arkadaşlarımdan ayrıldım. Her zaman kullandığım yol olan Ihlamur Dere Caddesi ve Dünya Barış Parkı’ndan geçip buradaki Cami Çıkmazı’na girdim. Buradan geçtikten sonra merdivenlere geldim. Gecekondunun olduğu boşlukta birinin olduğunu fark ettim. Adımlarımı hızlandırdım ve şahsın arkamdan geldiğini hissettim. O sırada tacizi gerçekleştirdi. Ben bağırmaya başladım. Benim seslerime insanlar gelmeye başladı. Onlar gelirken şahıs kaçtı. Yüzünü gördüm ancak karanlık olduğu için net görmedim. Kamera görüntüleri var ama orada da net görülmüyor” dedi.

“Park Hep Karanlık”

Parkın hep karanlık olduğunu ifade eden Sarıgül, “Park hep karanlık. Burası 2016 yazında şahsa ait olduğu iddia edilerek kapatıldı ve buraya bir yapılacağı söylendi. Biz ayaklanınca olayı askıya alındı. O tarihten sonra hiçbir bakım hiçbir , ışıklandırma, bekçi kamera hiçbir şey yok. Bir şey de yapılmıyor. Ben her gün buradan korkarak geçiyorum ve en son korktuğum şey başıma geldi. Dün gece emniyete giderek şikayetçi oldum” açıklamasında bulundu.

Parkın Aydınlatılması Gerekiyor!

Olayla ilgili konuşan mahalle sakini Neşe Alver, “Gündüz, gece, tek başımıza veya arkadaşlarımızla gezmek için kendimizi rahat hissettiğimiz bir alan burası. Sürekli kullandığımız bir yol burası. Akşam saatlerinde ışıklar az olduğunda burayı kullanmamaya çalışıyorum. Endişe yaşıyorum. Karanlık çünkü. Buranın karanlık olması işin sebebi. Buraya Beşiktaş Belediyesi mi büyükşehir belediyesi mi kim bakıyor bilemiyorum. Bu park alanının en az bir kat daha aydınlatılmaya ihtiyacı var. Aydınlatılırsa mümkünse bir kamera sistemi takılırsa çok iyi olur” ifadelerini kullandı.

Tacizci Hala Yakalanmadı

Mahalle sakini Nurbanu Elbir de olayla ilgili olarak, “Bu yolu kullanan o kadar kadın, çocuk, erkek var ki buradan karanlıkla geçmek zorundayız. Karanlığın da öncesinde, önceliğimiz tacizcinin yakalanmasıdır. Bu devirde kimsenin kimseye böyle bir taciz yapmaya hakkı yok. Geçerken elimde fenerle geçiyorum ve çocukları yanımdan ayırmıyorum. Buradan hızlı geçmeye çalışıyorum” dedi. Öte yandan Dilek Sarıgül’ü tacize uğraması bölgede bulunan güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Genç kadından bir süre önce bölgeye gelen tacizci, bir süre bekledikten sonra Dilek Sarıgül’ün merdivenlerde görünmesiyle harekete geçiyor. Arkasından gelerek genç kadını taciz eden, şüpheli sonrasında kaçarak olay yerinden uzaklaşıyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.