Gece Yıkanmanın 10 Faydası!

Yapılan bir araştırmaya göre insanların % 53’ü sabahları % 47’si ise akşamları banyo yapıyor.Sabahları güne başlamak için duş almanın faydalı olduğunu düşünsek de aslında tam terside mümkün işte gece yıkanmanın faydaları…!

Daha fazla duş keyfi; Sabahları yıkandığınızda daha aceleci davranıp banyo keyfi yapamazsınız. Oysa duşunuzu gece alırsanız uzun uzun yıkanıp sıcak suyun keyfini çok daha fazla çıkarabilirsiniz.

Kahvaltıya vakit;Duşunuzu sabah alırsanız sabah kahvaltınızı geçiştirmek yerine keyifle yapacağınızı düşünün.

Rahat uyku;Gece duş aldığınızda vücudunuz çok rahatlayacak ve siz de çok daha rahat ve huzurlu bir uyku uyuyacaksınız.

Daha fazla uyku;Duşunuzu gece alırsanız sabahları nereden bakarsanız bakın yarım saat daha fazla uyku uyursunuz.Sabahları sürekli 5 dakika daha diye söylendiğimizi düşünürsek gayet mantıklı görünüyor.

Temizlik keyfi;Banyonuzu sabah yapıp koşturmak yerine tertemiz vaziyette yatağa girip bunun uzun uzun keyfini çıkarmanın tadı öyle güzel ki…

Temiz çarşaflar;Günün bütün kirini yatağa taşımak yerine yatağınıza yıkanıp mis girin ve çarşaflarınız daha temiz kalsın.

Daha az telaş;Günlük hayat koşturmacasından yeteri kadar yorulmadınız mı? Buna sabah duş alıp bir yerlere yetişme telaşını eklemeyin.

Rahatlık; Gece duş almak sizi zaman içinde daha rahat ve huzurlu  bir insan haline getirir.sabahları hem duş alıp hemde hazırlanma stresini başkalarına bırakın.

Pamuk olmak;Başınızda havluyla istediğiniz kadar keyif yapabilirsiniz.Üstelik saçınızı istediğiniz zaman kurutup kurutma makinasının sıcaklığıyla yatağa pamuk gibi girersiniz.

Daha az ıslanın;Sabah duş almak beni uyandırıyor diyebilirsiniz.Yüzünüzü yıkamak da aslında aynı etkiyi yapacaktır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.