Gazeteci Yavuz Oğhan Davutoğlu’nu konuk Edince Radyo Yönetimi Programı Yayın’dan Kaldırdı

Rusya’nın Sesi, ’nu konuk eden Yavuz Oğhan’ın sesini kesti!

Rusya’nın Sesi’nde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Programına eski Ahmet ’nu konuk alan Yavuz Oğhan’ın programı yayından kaldırıldı. Yaşanan bu gelişmeye hesabından tepki gösterirken, radyoda program yapan Zafer Arakirli de RS FM ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Gazeteci Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz ile birlikte ’li eski Ahmet Davutoğlu’nu ‘Bidebunudinle’ programına konuk etti. Yapılan bu söyleşinin ardından radyo yönetimi, programı yayından kaldırdı. Oğhan alınan kararı hesabından yayınladığı bir mesajla duyurdu. Oğhan mesajında, “’de hiç bir iyi iş cezasız kalmaz, dün Davutoğlu ile mülakat yaptık bugün programlarımız bitti, üstelik yayını kendi kanalımızdan yaptığımız halde, ‘bidebunudinle’ ile Akif Beki ve İsmail Saymaz ile yaptığımız ‘söylemesibizden’ artık RS FM’de değil” ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU’NDAN TEPKİ

Yaşanan bu gelişmenin ardından Ahmet Davutoğlu da bir yaptı. Sosyal medya hesabından yaşananlara tepki gösteren Davutoğlu, “Dün benimle mülakat gerçekleştiren üç basın mensubu Yavuz Oğhan Akif Beki ve İsmail Saymaz’ın programlarına son verilmesinden büyük üzüntü duydum. Kendileri sadece gazetecilik yaptılar. Bu kararın hiç bir izahı yok. Her kapıyı kapatsalar da biz yeni kapı açacak, susmayacağız” ifadelerini kullandı.

ARAPKİRLİ DE RS FM İLE YOLUNU AYIRDI

Öte yandan, Gazeteci Zafer Arapkirli de, Yavuz Oğhan’ın programına son verilmesinin ardından, RS FM ile yollarını ayırdıklarını duyurdu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.