Gazeteci Orhan Uğurlu Kimdir ? Nerelidir ? Kısaca Biyografisi

Orhan Uğuroğlu ?

Orhan Uğuroğlu ? ? Kısaca Biyografisi

Orhan Uğuroğlu uzun yıllardır gazetecilik mesleğini hakkı ile yerine getiren usta isimlerdendir. Hakkında ise bir çok soru merak konudusur. Kimdir? aslen ? evli mi? Kısaca hayatı ve biyografisi.

Aslen Ankara, Çankaya’lı olan duayen Orhan Uğuroğlu 50 yıldır gazetecilik mesleğini sürdürmektedir. Günümüzde SONSÖZ Genel Yayın Koordinatörü ve Yeniçağ Yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Babası Faik Uğuroğlu ve eski gazetecilerden, Çınar Gümüşel, Kemal Ararat ve Ahmet Tekeş’in vermiş olduğu eğitim sonrası gazetecilik mesleği ile tanışmıştır.

1969 yılında gazetecilik mesleğine adım atmış 12 sene Yeni Tanin Gazetesinde çalışmıştır. Ardından 1981 senesinde Haldun Simavi’ye ait Günaydın Gazetesinde 10 sene görev almıştır. 1990 yılından 2005 yılına kadar ’nin ilk özel televizyonu Star Tv’de Ankara temsilcisi olarak görev yapmıştır. 2014 yılının Ekim ayından bu yana ise Sonsöz Genel Koordinatörü ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Bir dönem Ajansı (AA) ‘da yönetim kurulu üyesi olan Orhan Uğuroğlu Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi ardından Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu mezunudur. Fenerbahçe Üyesi aynı zamanda sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. Doğuş Kuşman Uğuroğlu ile evlidir. Üniversite döneminde eşi ile aynı okulda okumuş ve tanışmıştır. Usta , Orhan Uğuroğlu’nun maalesef doğum tarihi ve yaşı bilgilerine ulaşılamamıştır.

2018 yılında İyi ’den adaylık başvurusunda bulunmuştur.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.