Gazeteci Mehmet Akif Ersoy Kimdir? Kaç Yaşında? Nerelidir?

Mehmet Akif Ersoy Kimdir?

Türk televizyonlarında haber ve programlarının  yorumcusu ve aynı zamanda Spikeri Mehmet Akif Ersoy kimdir? Gazetecilik kariyeri hakkında bilgililer, bugüne kadar kaleme aldığı kitaplar, özel hayatına ilişkin tüm bilgileri biyografi bölümümüzde sizin için bir araya getiriyoruz.  Biyografi bölümümüzde Sunucu Mehmet Akif Ersoy kimdir? Namı diğer Mehmet Akif Ersoy kimdir? Hayatı ve özgeçmişi ile sizlerle. Uzun yıllar TRT’de görev yapan, Ortadoğu’dan çok sayıda habere imza atan ve “Dış Politika” dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini de üstlenen gazeteci Mehmet Akif Ersoy yönetimiyle el sıkıştı. Usta gazeteci Ersoy’un bundan sonra her gün haber bülteni sunarak seyirciyle buluşacağı öğrenildi.

Mehmet Akif Ersoy

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy biyografi

Türk gazeteci, televizyoncu, yazar, ve aynı zamanda belgesel yönetmeni olan usta gazeteci Mehmet Akif Ersoy 8 Ocak 1985 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan gazeteci Mehmet Akif Ersoy liseyi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. Üniversiteden mezun olduktan sonra 2009 yılında kariyerine 6 News televizyon kanalında olarak göreve başladı. Bir yıl burada çalıştıktan sonra TRT televizyonuna transfer oldu. 2010 yılında TRT TÜRK – Addis Ababa Temsilciliği görevine getirildi. 2011 yılında başta Libya, Yemen, , Erbil olmak üzere pek çok noktada TRT temsilcisi ve savaş muhabiri olarak görev yaptı. Aynı yılın içinde TRT TÜRK Trablus ve Sana muhabirliği görevini yürüttü. 2012 yılında önemin lideri Muammer Kaddafi ile ölümünden önce gerçekleştirdiği son röportajı ile bir anda tüm dünyada adından söz ettirdi. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile aynı ismi taşıyan Gazeteci Mehmet Akif Ersoy kariyerine 2012 yılında TRT Kahire-Mısır Temsilcisi olarak devam etti. Sonrasında 2013 yılında TRT ARAPÇA Koordinatör Yardımcılığı görevine getirildi. 2014 yılına gelindiğinde TRT İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Bu süreci 2015 yılında “Zenga Zenga”  adlı Muammer Kaddafi Belgeseli takip etti. Aynı yılın içinde Diyanet İşleri Başkanlığı Ortadoğu ve İslam Coğrafyası Sorumlu Müşaviri olarak atandı. Daha sonra 2016 yılında Dış Politika Dergisi  Genel Yayın Yönetmeni oldu. 2017 yılını sonlarında Habertürk Televizyon kanalı ile el sıkıştı.  Günümüzde Habertürk TV ekranlarında gündüz kuşağında “Manşet” programını ve akşam kuşağında “Nedir Ne Değildir” programını sunan başarılı isim gazeteci Mehmet Akif Ersoy aynı zamanda “Tünel- Gazze’de Yaşamak” adlı kitabının da yazarıdır. Günümüzde çeşitli söyleşilerde yapan usta gazeteci en son “Ortadoğu’da Son Gelişmeler ve Afrin”  söyleşisini ’de gerçekleştirmiştir.

Mehmet Akif Ersoy

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy evli değildir.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy bir adet yayımlanmış kitabı vardır

Gazeteci yazar Mehmet Akif Ersoy’u kaleme aldığı bir adet kitabı bulunmaktadır. Bu Gazze’de tanık olduğu gerçek olayların yansımalarını konu alan oldukça sürükleyici bir çalışmadır. Kitabın adı ise;

Tünel- Gazze’de Yaşamak

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy çalıştığı TV kanalları

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy çalıştığı TV kanalları, çektiği belgeseller ve sunduğu programlar aşağıda listelenmiştir.

2009 -6 News (Muhabir)

2010 – TRT TÜRK Addis Ababa (Etiyopya Temsilcisi)

2011 – TRT TÜRK Libya, Yemen, , Erbil  (Muhabir – Temsilci)

2012 – TRT (Kahire-Mısır Temsilcisi)

2012 – TRT (Muammer Kaddafi ile Son Röportaj)

2013 – TRT ARAPÇA (Koordinatör Yardımcılığı)

2014 – TRT (İstanbul Bölge Müdür Yardımcısı)

2015 – Zenga Zenga”  (Muammer Kaddafi Belgeseli)

2015 – Diyanet İşleri Başkanlığı Ortadoğu ve İslam Coğrafyası Sorumlu Müşaviri

2016 – Dış Politika Dergisi  (Genel Yayın Yönetmeni

2017- Habertürk TV – ( Sunucu – Spiker ve Moderatörü)

)2018 – Habertürk TV – Manşet Programı

2018 – 2019 Habertürk TV – Nedir Ne Değildir?

Halen habertürk TV de yapımcı ve yorumcu olarak görev yapmaya devam etmektedir

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.