Gara Şehidi Yüzbaşı Burak Coşkun’un İlkokul Öğrencisine Yazdığı Mektup Ortaya çıktı

Gara şehidi Yüzbaşının ilkokul öğrencisine yazdığı mektup ortaya çıktı. Hakurk’a Türk Bayrağı diken Yüzbaşıydı

Gara’da şehit olan bordo bereli Yüzbaşı Burak Coşkun’un terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın Hakurk’ta kullandığı mağaraya Türk bayrağını asan yüzbaşı olduğu ortaya çıktı. Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda tabur komutanı olan Coşkun, 2019’da bir ilkokul öğrencisinden kendisine gelen mektuba, “Dilerim önce iyi bir insan sonra da iyi bir asker olursun” diyerek cevap vermişti.

Sabah’tan Halit Turan, Irak’ın kuzeyi Duhok kenti yakınlarındaki Gara dağına ilk kez yapılan kara harekatının detaylarına ulaştı. Gara’ya ilk adımı, meslek hayatının büyük bölümü Irak’ın Kuzeyinde geçen şehit Piyade Yüzbaşı Burak Coşkun attı. Coşkun, daha önce de Hakurk kampında terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın kullandığı mağaraya Türk bayrağını asan yüzbaşıydı.

EN ÖN SAFTA ÇARPIŞTI
Gece başlayan operasyonda Hava Kuvvetleri’nin hedefleri vurmasının ardından zor arazilerde güç harekatlara katılan tecrübeli isimler helikopterle bölgeye indirildi. Silah arkadaşları Yüzbaşı Ertuğ Güler ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan ile birlikte Gara’ya ilk adımı atan Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli Piyade Yüzbaşı Coşkun’du.

HAKURK’A TÜRK BAYRAĞI DİKTİ
Özel Kuvvetler’de yetiştikten sonra Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı Pars Taburu’nda doğu görevini yaparken 27 Kasım 2019’da Hakurk’ta 1680 rakımlı tepedeki örgüt elebaşlarından Karayılan’ın kullandığı mağaraya Türk bayrağını asan Coşkun, PKK’lı hainlerin üs bölgelerine saldırı maksatlı kullandığı paramotorları da ilk kez ele geçiren isim olmuştu.

2020’DE ÖZEL KUVVETLERDE TABUR KOMUTANI OLDU
Doğu görevinin ardından 2020 yılında tekrar Özel Kuvvetler Komutanlığı’na dönerek tabur komutanı olan Coşkun, hainlerle girdiği sıcak çatışmada 3 silah arkadaşıyla birlikte şehit oldu.

ERAY UĞUR’A MEKTUBUNDAN: ÖNCE İYİ BİR İNSAN SONRA İYİ BİR ASKER OL
Şehit Coşkun’un 2019’da Hakkari Dağ Komando Birliği’nde görevliyken, kendisine Gaziantep’ten ilkokul öğrencileri tarafından gönderilen bir mektuba cevap yazdığı, mektupla birlikte asker olmak isteyen Eray Uğur Açıkbaş’a da görev yaptığı Pars taburunun brövesini gönderdiği öğrenildi. Bordo bereli yüzbaşı, duygu dolu mektubunda “Dilerim önce iyi bir insan sonra da iyi bir asker olursun” diyerek çocuğa nasihatte bulundu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.