Fatih Altaylı’dan AKP’li Vekilin Düğününe Sert Tepki! Vatandaş Hastaneye Oğlu Gerdeğe Girecek

Altaylı’dan Sert Tepki! “ milletvekilinin oğlu gerdeğe girecek diye binlerce kişi hastaneye girecek”

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlu için yaptırdığı 1500 kişilik düğüne sert tepki gösterdi.

Altaylı, “Milletvekilinin oğlu gerdeğe girecek diye binlerce kişi hastaneye girecek.” ifadelerini kullandı.

: “TAVSİYELERE UYULMUYOR” DEMİŞTİ…

Fatih Altaylı’nın yazısında bahsettiği düğünün, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı ’ın “Sürekli söylememize rağmen maalesef tavsiyelere uyulmuyor. ‘Düğünlerde dikkat’ diyoruz maalesef uyulmuyor, ‘mesafe’ diyoruz uyulmuyor, ‘maske’ diyoruz uyulmuyor” dediği gün gerçekleşmesi de dikkat çekti.

İşte Fatih Altaylı’nın bugünkü “Hacivat gerdeğe girecek diye” başlıklı yazısı şöyle:

Dünden beri herkeste haklı bir kızgınlık. AK Parti  Milletvekili Cemil Yaman, oğluna 1500 kişilik bir düğün yapıyor. Bir yanda neredeyse yalvaran Bakanı “Çok dikkatli olalım, sosyal mesafeye mutlaka riayet edelim, düğünlerde kalabalık olmayalım, maskesiz dolaşmayalım.” Diğer yanda benzer çağrıları tekrarlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan. Onların tam ortasında 1500 kişi ile düğün yapan bir milletvekili. Sıradan vatandaşa haklı olarak yasaklanan, süresi 1 saatle sınırlanan, davetli sayısı limitlenen nikahlar. Diğer yanda 1500 kişi ile yaptığı düğüne, bir başka AK Parti milletvekilini şahit yapan milletvekili. Bana sorarsanız burada kızacak bir durum yok. Sonuçta bu adam milletvekili. Milleti temsil ediyor. O da milletin “Aymaz, umursamaz, -kural tanımaz, şuursuz, duyarsız, topluma saygısız” kesimini temsil ediyor. Yani oldukça geniş bir kitleyi. Ne yani onlar bu özelliklere sahip diye temsil hakları olmayacak mı? O yüzden kızmayın. Kaderimiz bu. Milletvekilinin oğlu gerdeğe girecek diye binlerce kişi hastaneye girecek. Bakanı da bağırmaya devam edecek.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja