Fahiş Fiyatlarda İndirim Yerine Gramaj Oyunu

Fahiş fiyatlarda indirim beklenirken, gramaj düştü

Marketlerdeki bir süredir düşmeyen ayçiçek yağında indirim beklenirken, düşüş gramajlarda gerçekleşti. Marketlerde su şişesi boyutlarında yarım litrelik, 4 buçuk litrelik yağlar dikkat çekmeye başladı.

Son aylarda fiyatı hızla artan ve bir türlü düşmeyen ayçiçek yağında, bu kez de gramajlar azaldı. Marketlerde su şişesi boyutlarında yarım litrelik, 4 buçuk litrelik yağlar dikkat çekiyor.

 Fiyatı dudak uçuklatan ayçiçek yağında, indirime gitmemekte direnen firmalar çareyi gramajları küçültmekte buldu. Yıllardır 1 litrelik ambalajla raflarda görmeye alışık olduğumuz ayçiçek yağıson birkaç haftadır yarım litrelik ‘su şişeleri’nin içine girdi. Vatandaş gramajların küçülmesini değil fiyatların düşmesini istiyor.

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Bu filmi daha öncede gördük bir ürünün fiyatı arttığı zaman tüketicinin tepkisini söndürmek amacıyla gramajlar ile oynanıyor” diyor. Gramaj hilesi ile yapılan gizli zamlara yönelik Ticaret Bakanlığı bir yönetmelik hazırladı ve bunun taslağı da yayınlandı. Yakında bu tür gramaj oyunu yapanları da ciddi cezalar gelecek.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.