Euro Yükselmişken Tatil için Uygun Kaçış Noktaları

Napalım el elde baş başta oturacak değiliz tabii, biz de euronun uğramadığı alternatif tatil rotalarını sizler için derledik, topladık ve karşınızdayızzzz.

Belgrad

Prag

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Prag, Orta Avrupa’nın en cazip ve romantik şehri. Kendisi, euronun kullanılmaması nedeniyle büyük ilgi görmekte. Eski Şehir etrafı onun tam ortasından geçen Vltava Nehri ve çevresi mutluluğun merkezi gibidir. Dans eden kadın ve erkek figüründen esinlenerek tasarlanmış Dancing House’u görmeyi ise unutmayın. Bununla birlikte her sokağında hikaye olan bu şehir, her göreni de büyülemektedir.

Saray Bosna

Vizesiz gidebileceğiniz bir başka şehir ise Saraybosna’dır. Bosna Hersek’in en büyük şehri olan Saraybosna, kültürel bir seyahat isteyenler için oldukça tatmin edicidir. Yeme-içme konusunda da memnun kalacağınız bu şehirde, Türk-Osmanlı dönemine dair birçok tarihi eseri görme fırsatı da bulabilirsiniz.

Bükreş

Yükselen yıldız Bükreş, Eski Şehir bölgesinin güzelliği ile ruhunuzu okşarken, gece hayatının canlılığı ile tatilden beklenen aksiyonu da size sağlamaktadır. Erişim konusunda metro ağının genişliği ise tam turist kafasına uygun olup, kısa zaman içerisinde birçok yeri görme fırsatı yaratmaktadır.

Budapeşte

Tuna nehrinin iki yakasındaki Buda ve Peşte’nin birleşmesi ile oluşmuş harika bir şehirdir. Macaristan’ın başkenti olan bu şehirde, eğlence desen eğlence, kültürel gezi desen kültürel dokusu şahane, böyle olunca da tabi ki listede yer almalıdır.

Kiev

Ve Kiev. Ukrayna’nın başkenti olan bu şehir hem vize istemiyor hem euro kullanmıyor, daha ne olsun değil mi? En güzel zamanı bahar ayları, yani şimdi tam zamanı diyebiliriz. Çok leziz bir mutfağı olan Kiev, mükellef yemekleri oldukça uygun fiyatlara yemenin tam adresidir.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.