Esnaf Perişan, Oda Başkanı Eğlence Peşinde

Esnaf perişan durumdayken… Oda başkanından skandal görüntüler

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Gür'ün sürecinde esnaf zor günler geçirirken kendisinin davullu zurnalı, sürecinin hiçe sayıldığı, paraların saçıldığı eğlenceye katılması dikkat çekti.

Çorum'da korona virüs süreci ile birlikte bir çok esnaf işyerini kapatırken,kapatmayanlarda ekonomik sıkıntı içerisinde iflasın eşiğine geldi.

Cumhuriyet'ten Seyfettin Mete'nin haberine göre; Çorum ÇESOB Başkanı Recep Gür, pandemi sürecinde esnafın zor günler geçirdiğini sık sık tekrarlarken, pandemi sürecinin hiçe sayıldığı, sosyal mesafe ve maske kuralının çiğnendiği, kendisinin davullu zurnalı eğlenceye katılıp, davulcu ve zurnacıya bol bol bahşiş dağıtması dikkat çekti.

Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Recep Gür, Çorum Bakkallar Odası Başkanı Özkan Şanal ve yanında bulunan oda başkanları ile birlikte Kırıkkale Kasaplar Odası Başkanı Gazi Karafilik'in bağında zevkten silahların atıldığı davullu zurnalı eğlencede bir araya geldiler. 

Esnafın, Çorum belediyesinin kendilerine verdiği 300 liralık gıda yardımı ile hayatta kalmaya çalıştığı bu günlerde ÇESOB Başkanı Recep Gür ve Bakkallar Odası Başkanı Özkan Şanal davullu zurnalı ve de bol bahşişli eğlencesi esnaflar arasında tepkiyle karşılandı.

Eğlenceye katılanların hiçbirinde maske olmaması dikkat çekti. Eğlence, geceye katılanlardan birinin çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaşmasıyla ortaya çıktı.

O anları Kırıkkale Kasaplar Odası Başkanı Gazi Karafilik, hesabından canlı olarak yayınladı. Gelen tepkiler üzerine Karafilik, görüntüleri hesabından kaldırmak zorunda kaldı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.