Ertan Saban Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ertan Saban Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Mesleği Ne? Ertan Saban hakkındaki bu bilgileri ve biyografisini dizler için derledik…

Ertan Saban 4 Aralık 1977 yılında Üsküp’te dünyaya geldi. Makedonyalı Türk oyuncu. Ailesinin dedesinin dedesi Osmanlı zamanında Kars’tan Makedonya‘ya göç etmiştir. Gençlik yılları Üsküp’te geçti. Pedagoji alanında eğitim aldı. Makedonya Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar kardeşi Erman Saban ve Luran Ahmeti ile birlikte Makedonya Türk Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda sahneye çıktı. Türkiye’ye gelerek oyunculuğa başladı. Bir süre şehir tiyatrosunda oynadıktan sonra İstanbul Halk Tiyatrosu‘nda görev aldı. Türkçesi yeterli olmadığı için ilerletene kadar yönetmen yardımcılığı yaptı. 2007 yılında Türk rock grubu Malt’ın deprem klibinde oynadı.  Sultan Makamı, Sağır Oda, Savcının Karısı, Elveda Rumeli, Sakarya Fırat, Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizilerde ve Gölgesizler, Başka Semtin Çocukları ve Limonata adlı sinema filmlerinde rol aldı. En son Ali Atay’la beraber Mutlu Ol Yeter adlı dizide rol almaktaydı.

Özel Hayatı

Ertan Saban’ın, iki yıl Belçika‘da kanser tedavisi gören eşi İnci Saban 25 yaşındayken 6 Ağustos 2009 tarihinde vefat etti. Saban, ikinci evliliğini 2016 yılında kendisi gibi oyuncu olan Ebru Özkan ile yaptı.

Biricik Saban adında bir kızı vardır.

Ertan Saban 1.92 cm boyundadır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.