Ertan Saban Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu Kaç?

Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Mesleği Ne? Ertan Saban hakkındaki bu bilgileri ve biyografisini sizler için derledik…

? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Hayatı ve Biyografisi

Ertan Saban 4 Aralık 1977 yılında Üsküp’te dünyaya geldi. Makedonyalı Türk oyuncudur. Ailesinin dedesinin dedesi Osmanlı zamanında Kars’tan Makedonya‘ya göç etmiştir. Gençlik yılları Üsküp’te geçti. Pedagoji alanında eğitim aldı. Makedonya Devlet Konservatuvarı Bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar kendisi gibi oyuncu olan kardeşi Erman Saban ve Luran Ahmeti ile birlikte Makedonya Türk Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda sahneye çıktı. Türkiye’ye gelerek oyunculuğa başladı. Bir süre şehir tiyatrosunda oynadıktan sonra İstanbul Tiyatrosu‘nda görev aldı.  Sultan Makamı, Sağır Oda, Savcının Karısı, Elveda Rumeli, Sakarya Fırat, Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizilerde ve Gölgesizler, Başka Semtin Çocukları ve Limonata adlı sinema filmlerinde rol aldı. Türkçesi yeterli olmadığı için ilerletene kadar yönetmen yardımcılığı yaptı. 2007 yılında Türk rock grubu Malt’ın klibinde oynadı.

Özel Hayatı

Ertan Saban’ın, iki yıl Belçika‘da kanser tedavisi gören eşi İnci Saban, 25 yaşındayken 6 Ağustos 2009 tarihinde vefat etti. Saban, ikinci evliliğini 2016 yılında kendisi gibi oyuncu olan Ebru Özkan ile yaptı.

Biricik Saban adında bir kızı vardır.

Ertan Saban 1.92 cm boyundadır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.