Erdoğan Parti Liderlerini Bilgilendirdi! Barış Pınarı Harekatın’dan İlk Görüntüler

Barış Pınarı Harekatı’ndan ilk görüntüler

Cumhurbaşkanı , TSK’nın Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattığını belirterek, “Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Bölgeden ilk görüntüler de gelmeye başladı.

Cumhurbaşkanı , TSK’nın Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlattığını belirterek, “Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

  

Barış Pınarı Harekatı ile oluşturulacak güvenli sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlanacağını bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: “Barış Pınarı Harekatı ile Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm halkını terörün pençesinden kurtaracağız.”

  

Sıcağı sıcağına yaşananları anlatan CNN muhabiri İsmail Umut Arabacı da uçakların bölgede uçtuğunu belirtti. İlk etapta 3 uçak sesi duyulduğunu belirten Arabacı 3 patlamanın meydana geldiğini açıkladı. Terör örgütü YPG’ye ait noktalarının bulunduğu bölgede patlamaların yaşandığı açıklandı.

ERDOĞAN, PARTİ LİDERLERİNİ ARAYARAK BİLGİ VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak; MHP Genel Başkanı , İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Genel Başkanı ’nu telefonla arayarak bilgi verdiği kaydedildi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.