Erdoğan Mesajı Vermişti! Davutoğlu ve Üç İsimin AKP’den Kesin İhracı İstendi

’den Davutoğlu hamlesi: İhracı isteniyor

MYK’de , Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı’nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine oy birliğiyle karar verildi.

AKP MYK’da , Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başçı’nın ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevkine oy birliğiyle karar verildi.

AKP Merkez Kurulu, Ahmet Davutoğlu’nun ihracını istedi. Ayrıca Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı ve Selçuk Özdağ’ın kesin ihracı istendi.

Cumhurbaşkanı  başkanlığındaki AKP Merkez Yürütme Kurulu(MYK) toplantısı sona erdi. genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen , 4 saat 40 dakika sürdü.

DAVUTOĞLU’NUN İHRACI İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

AKP MYK’da önemli karar verildi. AKP MYK’da Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı ve Selçuk Özdağ’ın kesin ihracı istendi.

AKP’den yapılan şöyle denildi:

AKP Merkez Yürütme Kurulu’nun 02.09. tarihinde yapılan toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı’nın tedbirli olarak Partiden Kesin İhraç istemiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevkine oy birliğiyle karar verilmiştir.

ERDOĞAN, İHRAÇ MESAJI VERMİŞTİ

Geçtiğimiz gün ’da partisinin düzenlediği toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı ihraç sinyalini vermişti. Erdoğan, “Kağıt üzerinde üyemiz gözüküp de gönlünü ve yolunu bizden ayırmış olanlar varsa onları ayıklamaktan çekinmemeliyiz” ifadelerini kullanmıştı.

DAVUTOĞLU YENİ PARTİ SİNYALİ VERMİŞTİ

Ahmet Davutoğlu, kurulması gündemde olan yeni partiye ilişkin geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında “Çok geç olmayan bir vakitte bu yeni bir yolun ana hatlarını milletimizle paylaşacağız. Yeni bir yol yeni bir partiye yönelir mi, yönelir” demişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.