Erdoğan Merkel’e Saray Aynası Hediye!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ile Başbakanı , İstanbul’da Türk-Alman Üniversitesi’nin yeni binalarının açılış törenine katıldı. Törenin ardından Cumhurbaşkanı , Başbakan Merkel’e Paşabahçe tarafından özel olarak üretilen sırçalı saray aynası ile miğfer hediye etti. 

Erdoğan, Merkel, Ayna Hediyesi
, Merkel, Ayna Hediyesi

Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanı , “Türk-Alman Üniversitesi Yeni Binalarının Açılış Töreni”ne katıldı. İki ismin konuşmalarının ardından Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Akkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a miğfer, Başbakanı Merkel’e ise ayna hediye etti. Merkel’in ayna hediyesi karşısındaki mutluluğu objektiflere şöyle yansıdı:

Merkel'e Hediye
Merkel’e Hediye

“Bugün çok etkileyici bir kampüs açılışı gerçekleştirdik. Burada gelecekte 5 bin öğrencinin eğitim görmesi planlanıyor. ve Almanya arasındaki işbirliğinin örneği. Bu kampüs öğrencilerin dünyaya açık olmalarını simgeliyor. Üniversitenin yönetimi Türk ve Alman sistemlerinin güçlü yönlerini barındırıyor  Bu üniversite aynı zamanda ilişkimizi gelecekte daha da güçlendirecek ve buradan mezun olan öğrencilerin bilimde, ekonomide ve bürokraside sorumluluk taşıyan öğrenciler olacak.”

Angela Merkel

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja