Erdoğan Mehmet Şimşekle Görüştü! ‘görev’ Mi Teklif Etti

’dan Mehmet Şimşek’e ‘görev’ teklifi

Cumhurbaşkanı , ’den istifa ederek kuracağını ilan eden ’a destek veren eski Bakanı Mehmet Şimşek’i çağırarak iki saate yakın bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan’ın kendisine parti içinde görevine devam etmeyi teklif ettiği iddia edildi.

gazetesinde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi ile üzerine Genel Merkezi’ne gelen Mehmet Şimşek, Erdoğan ile iki saate yakın bir görüşme gerçekleştirdi. Siyaset kulislerinde, halen Londra’da finansal danışmanlık yapan Şimşek’in bir süredir bazı ve AKP yöneticileri ile temasta olduğu dile getirilmişti.

Mehmet Şimşek, birkaç gün önce İstanbul’da katıldığı bir toplantı sırasında ile birlikte hareket edebileceği şeklindeki iddialarla ilgili sorulara “Zamanı gelince konuşuruz” cevabını vermişti. Erdoğan’ın Şimşek ile yaptığı görüşmenin bu açıklamadan sonra yapıldığı ifade edildi. Baş başa yapıldığı belirtilen görüşmede, Babacan’ın başlattığı hareket ve ekonomik gelişmelerin ele alındığı kaydedildi.

‘Mehmet Şimşek Babacan hareketinin tam göbeğinde’

yazarı Fatih Altaylı, eski Bakanı Mehmet Şimşek’in, eski yardımcısı Ali Babacan’ın kuracağı partiye dahil olduğunu öne sürdü. Altaylı yazısında şunları aktardı: “Benim yıllar önce “Amerikalı eşi CIA’de çalışır. Böyle mı olur!” diyerek ayıp ettiğim Mehmet Şimşek. Şimşek’in Babacan’la beraber olup olmayacağı merak edilirken, “Şimşek, Babacan hareketinin tam da göbeğinde” diye bir … Okumaya devam et

Kulislerde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine değişikliği ile birlikte Şimşek’e görev verebileceği konuşuluyor. 24 Haziran 2018 seçimleri sırasında ekonomiden sorumlu bakanlık görevini yürüten Mehmet Şimşek milletvekilliğine aday olmamıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.