Erdoğan Mehmet Şimşekle Görüştü! ‘görev’ Mi Teklif Etti

’dan Mehmet Şimşek’e ‘görev’ teklifi

Cumhurbaşkanı , ’den istifa ederek yeni kuracağını ilan eden Ali Babacan’a destek veren eski Bakanı Mehmet Şimşek’i çağırarak iki saate yakın bir görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan’ın kendisine içinde görevine devam etmeyi teklif ettiği iddia edildi.

gazetesinde yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi ile üzerine Genel Merkezi’ne gelen Mehmet Şimşek, Erdoğan ile iki saate yakın bir görüşme gerçekleştirdi. kulislerinde, halen ’da finansal danışmanlık yapan Şimşek’in bir süredir bazı ve yöneticileri ile temasta olduğu dile getirilmişti.

Mehmet Şimşek, birkaç gün önce İstanbul’da katıldığı bir toplantı sırasında Ali Babacan ile birlikte hareket edebileceği şeklindeki iddialarla ilgili sorulara “Zamanı gelince konuşuruz” cevabını vermişti. Erdoğan’ın Şimşek ile yaptığı görüşmenin bu açıklamadan sonra yapıldığı ifade edildi. Baş başa yapıldığı belirtilen görüşmede, Babacan’ın başlattığı hareket ve ekonomik gelişmelerin ele alındığı kaydedildi.

‘Mehmet Şimşek Babacan hareketinin tam göbeğinde’

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, eski Bakanı Mehmet Şimşek’in, eski yardımcısı Ali Babacan’ın kuracağı partiye dahil olduğunu öne sürdü. Altaylı yazısında şunları aktardı: “Benim yıllar önce “Amerikalı eşi CIA’de çalışır. Böyle mı olur!” diyerek ayıp ettiğim Mehmet Şimşek. Şimşek’in Babacan’la beraber olup olmayacağı merak edilirken, “Şimşek, Babacan hareketinin tam da göbeğinde” diye bir … Okumaya devam et

Kulislerde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine değişikliği ile birlikte Şimşek’e görev verebileceği konuşuluyor. 24 Haziran 2018 seçimleri sırasında ekonomiden sorumlu görevini yürüten Mehmet Şimşek milletvekilliğine aday olmamıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.