En Güzel Romantik Komedi Filmleri

Hem ağlamak, hem kahkaha atmak, hem eğlenmek, hem de güzel vakit geçirmek isteyenler için mükemmel film tekliflerim var. Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz ancak bazı filmlerin bu alanın en iyileri olduğunda hemfikir olabiliriz gibi.

1. BREAKFAST AT TIFFANY’S (1961) 

Hepimizin bildiği Audrey Hepburn’un o güzel fotoğrafıyla ikonlaştığı film olan Breakfast at Tiffany’s, Truman Capote’un kısa romanından uyarlanmış bir klasik. Filmin başrollerini Audrey Hepburn ve George Peppard paylaşıyor. Filmde aidiyet duygusuna sahip olamayan, kişisel çıkarları için duygularını arka plana ittirmiş iki karakterin birbirlerine karşı yavaş yavaş oluşan bağlılığı anlatılıyor. Ben nostalji severim, klasiklere bayılırım diyenler için açıp açıp izlenesi bir film. ?

2. AS GOOD AS IT GETS (1997)

Oyunculuğuyla hayran bırakan Jack Nicholson’ın ve güzeller güzeli Helen Hunt’ın başrollerini paylaştığı bu filmde Jack Nicholson obsessif-kompülsif bozukluğa sahip olan ancak içten içe buna karşı durmaya çalışan bir adamı canlandırıyor. İçindeki akılda kalıcı replikler ile bir solukta nasıl bittiğini anlayamayacağınız bu 139 dakikalık film, aşkın yaşının olmadığını kanıtlar nitelikte.

3. WHEN HARRY MET SALLY (1989)

Bir diğer klasik olan When Harry Met Sally’nin, romantik komedinin yeniden doğuşunu sağladığı söylenir. Bu film adını tüm zamanların en başarılı romantik komedi filmleri listelerine yazdırmayı başarmış. Başrollerini Meg Ryan ve Billy Crystal’ın paylaştığı bu filmde, aynı üniversiteden mezun olmalarına rağmen ilk kez karşılaşan iki gencin, ettikleri sohbet sırasında iki karşı cinsin arkadaş olamayacağına dair hemfikir olmalarından sonra kaderin onları tekrar karşılaştırması anlatılmakta. Kader onları karşılaştırdıktan sonra ne olduğunu merak edenler izlemeye başladı bile. ?

4. LA LA LAND (2016)

Müzikal yok mu müzikal diyenler için müthiş bir öneri La La Land! Aldığı ödüllerle adından uzun süre söz ettiren bu filmde, başrollerdeki iki sanat aşığını Emma Stone ve Ryan Gosling canlandırmakta. Hayalleri peşinden koşmaya çalışan bu iki insanın, birbirlerine aşık olunca değişen hayat düzenlerinin anlatıldığı bu film müzikal romantik komedi sevenler için ideal adres.

5. MIDNIGT IN PARIS (2011)

Woody Allen’ın muhteşem yönetmenliğiyle romantik komediye başka bir soluk getirdiği bu postmodernist film, izleyenlere Paris sokaklarında, Paris’te yaşamış Salvador Dali, Pablo Picasso ve Ernest Hemingway gibi ünlü sanatçılarla bir araya gelme imkanı sunuyor. Owen Wilson ve Rachel McAdams’ın oyunculuklarıyla, tarihte entelektüel bir yolculuk yapmak isteyenler için ideal bir film.

6. CRAZY, STUPID, LOVE (2011)

Oyuncu kadrosunda Steve Carell, Ryan Gosling ve Julianne Moore’un bulunduğu bu filmde bir ‘Amerikan Rüyası’nı yaşayan Cal Weaver’ın (Steve Carell) rüyasından uyanışını ve kendini yeteneksiz olduğu çapkınlığa adamaya çalışırken Jacob’ın (Ryan Gosling) yardımıyla içine düştüğü durumları izliyoruz. Diyeceğim o ki; bol kahkahalı bir film seni bekliyor!

7. 10 THINGS I HATE ABOUT YOU (1999)

Kalabalık oyuncu kadrosuyla tam bir Amerikan gençlik filmi olan bu filmde okulun gözde kızı Bianca’nın henüz hiç sevgilisi olmamıştır. Bunun nedeni ise ailesinin koyduğu önce ablasının biriyle çıkması gerektiğine dair kural. Bianca bu kuralı yerine getirebilmek adına ablası asabi Kat’e sevgili bulmaya karar verir ve böylelikle seni de çok sayıda kahkahanın beklediği bu film ortaya çıkar. ?

8. BRIDESMAIDS (2011)

Hayallerimizi süsleyen düğünlerimizin nedimelerini konu alan bu eğlenceli romantik komedi filminde, Annie isimli karakterimiz Lilian’ın ondan baş nedimesi olmasını istemesiyle çektiği acıları ve karışık hayatını geride bırakarak kendini bu düğüne adar. Annie çok sevdiği Lilian için en pahalı, güzel, değişik adetlerin hepsini uygulamaya çalışır ve onun bu tavrı seni hem kahkahaya boğarken hem de içini ısıtır. ?

9. 50 FIRST DATES (2004)

Başrollerini Drew Barrymore ve Adam Sandler’ın paylaştığı bu filmde, Lucy (Drew Barrymore) geçirdiği trafik kazası sonucu her sabah bir önceki günü unutur. E Henry Roth(Adam Sandler), Lucy’e aşık olunca her gün Lucy’nin de kendisine aşık olmasını sağlamaya çalışır. Onun bu çabasını izlerken de seni bol bol eğlence bekler.

10. SILVER LININGS PLAYBOOK (2012)

Başrollerini yakışıklı oyuncu Bradley Cooper ve güzeller güzeli Jennifer Lawrance’ın paylaştığı, Robert de Niro’nun da oyunculuğuyla daha güzel hale getirdiği bu filmde, yaşadığı travmalar sonucu yattığı rehabilitasyondan çıkan Pat Solotano (Bradley Cooper) tam eski eşiyle arasını düzeltmeyi düşündüğü dönemde, hayatı hiç de istediği gibi gitmeyen genç ve güzel Tiffany (Jennifer Lawrence) ile tanışır. Ve bize de ikisinin oluşturduğu dostluğu ve aşkı keyifle izlemek kalır.

 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.