Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara’da Buluştu

(), Ankara’da düzenledikleri mitingte ‘Sandıkta hesap soracağız’ dedi.

Onbinlerce ’li, Ankara’da bir araya geldi.

’de bulaşarak saygı duruşunda bulunan EYT’liler, saat 13.00’da Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde toplandı.

EYT’liler sık sık “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Vur vur inlesin, Ankara dinlesin”, “EYT burada, hükümet nerede”, “Emeklilik hakkımız söke söke alırız” ve “EYT burada, TRT nerede” sloganlarını attı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yakınlarında yapılan buluşmada, EYT’liler, seslerini duymayan hükümete tepki gösterdi. “EYT seçimde hesap soracak” sloganıyla mesaj verdi.

Buluşmaya sendikaların yanı sıra TİP milletvekilleri Erkan Baş ve Barış Atay Mengüçlüoğlu, Niğde Ömer Fethi Gürer ve İYİ Parti Milletvekilleri de katıldı. -İyi Parti Ankara Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş’da salona geldi. Öte yandan EYT ile ilgili teklifin Meclis’te görüşülmesi yönünde kullanılmasının ardından görevden alınan ve daha sonra ihraç edilen eski Grup Başkanvekili Erhan Usta’nın katılımı ise dikkat çekti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boraz Özüpak, sonuç alana kadar mücadele edeceklerini belirterek, il il yaptıkları toplantılarla çığ gibi büyüdüklerini ve Ankara’da buluştuklarını söyledi.

Amaçlarının seslerini duyurmak olduğunu belirten Özüpak, “Bir olduk, birliğimizi gösterdik. Bizim isteğimiz, 4447 sayılı yasanın getirdiği mağduriyetlere artık son verilmelidir. Bunun için de sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Bizleri yok saymalarını istemiyoruz. Biz ülkemizin en fazla emek veren, en fazla hizmet eden insanlarıyız. Bizi göz ardı edemeyeceklerini düşünüyoruz. Buradan da bunu haykırmış olduk. Haklıyız, hakkımızın peşindeyiz, öncesi biz bu yasanın geçmesini istiyoruz. Vaat değil, sadece icraat istiyoruz” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.