Elazığ’da 6,8 Büyüklüğünde Deprem!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’ne göre merkezüssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Elazığ ve çevre illerde de hissedildi. Merkezüssü Elazığ olan depreme ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı : Doğanyol’da bir kişi hayatını kaybetti.

Elazığ 6,8 Deprem, Deprem , Elazığ
Elazığ 6,8 Deprem, Deprem , Elazığ

Elazığ’da Deprem 1 Kişi Hayatını Kaybetti!

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem, kentte büyük paniğe yol açarken, sokağa döküldü. İhbar gelen bölgelere AFAD, itfaiye, , jandarma ve ekipleri sevk edilirken açıklama yapan içişleri bakanı bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İkinci Sarsıntı 5,4 Büyüklüğünde…

İlk sarsıntının ardından saat 21.08’de, merkez üssü yine Sivrice olan Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Birçok İlde Hissedildi!

Elazığ’daki 6.8 büyüklüğündeki depremin , , Osmaniye, ve ’de de hissedildi. ve ilçelerinde bazı vatandaşlar, depremin hemen ardından kendilerini dışarıya attı. Kısa süreli paniğin ardından vatandaşlar evlerine girerken, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı ya da yaralanma yaşanmadı. AFAD’a göre 21:17’de merkez üssü Elazığ Baskil ilçesi olan 5,1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem, ve Kahramanmaraş’ta da hissedildi. Sarsıntı nedeniyle paniğe kapılanlar kendilerini dışarı attı. İki ilde de deprem herhangi bir hasara yol açmazken, paniğe kapıldı. yakınlarını telefonla arayıp, haber almaya çalışırken, uzun süre sokakta kaldıktan sonra depremin merkez üssünün Elazığ olduğunu öğrenince yeniden evlerine döndü. Valisi Davut Gül de depremin ’te hissedildiğini ancak kentte herhangi can ve mal kaybı bulunmadığını açıkladı.

Bakanlardan Açıklama Geldi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Sanayi ve Bakanı Mustafa Varank Elazığ’da meydana gelen depremin ardından mensuplarının sorularını yanıtladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Sivrice merkezde herhangi bir kayıp yok. Şimdiye kadar gelen haberler iyi. Umarım ilerleyen vakitlerde daha iyi haberler alırız. Arkadaşlarımız çalışıyor. Birliklerimize gerekli teyakkuzu verdik. Herkes olayları yakinen takip ediyor. Sivrice merkezde herhangi bir kayıp yok. Şimdiye kadar gelen haberler iyi. Umarım ilerleyen vakitlerde daha iyi haberler alırız” Dedi.

Bakanı Mustafa Varank da, “Şuanda çok erken, sağlıklı bir bilgi veremeyiz. AFAD Başkanıyla konuştum. Herkes bir yerlere dağıldı. Bizim bir şey söylememiz doğru olmaz. İnşallah, can kaybı olmaz, arkadaşlar alanda kontrol yapıyorlar.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja