Ekrem İmamoğlu’ndan İBB’de Yeni Atamalar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı , iletişim ve medya ekibinde yeni görevlendirme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı ’nun seçim kampanyalarında da görev alan ŞükrÜ Küçükşahin, Zilan Karakurt ve Ulaş Yılmaz ile Süleyman Sarılar’ın görev sorumluluk alanları belirlendi.

İBB'de Yeni Atamalar - Medya
İBB’de Yeni Atamalar – Medya

Yeni görevlendirmeler şöyle: 

  • Şükrü Küçükşahin – İBB Medya İlişkileri Koordinatörü ve Yazılı Yayınlar Sorumlusu
  • Zilan Karakurt – İBB Görsel Yayınlar Sorumlusu
  • Ulaş Yılmaz – İBB Dijital İletişim (Sosyal Merdya) Sorumlusu
  • Görevlendirmeleri yapılan dört ismin özgeçmişleri şöyle:

Şükür Küçükşahin Kimdir?

Üniversite öncesi öğrenimini İstanbul’da tamamladı, 1982 yılında Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite öğrenimini sürdürürken başladığı gazetecilik görevini sırasıyla; Ekspres, Günaydın, SABAH, Hürriyet, CNBC-e/NTV, Hürriyet’te sürdürdü. 2003-2016 arasında Hürriyet’te Köşe Yazarlığı ve Temsilci Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Son beş yılda mezun olduğu A.Ü İLEF’de, ‘ Muhabirliği Dersi’ verdi. Uzun yıllardır Film Festivali yönetiminde görev yapmakta olup, Art Danışma Kurulu üyeleri arasında yer alıyor. “Kemal’in Gelişi”, “Adalet için Yürümek”, “15 Temmuz Gerçekleri” veöğrencisi Uğur Kocager ilebirlikte kaleme aldığı“ Muhabirliği” kitaplarını yazdı. Evli ve ve bir çocuk babası olan Küçükşahin, İngilizce biliyor.

Zilan Karakurt Kimdir?

Gazeteciliğe, 2000 yılında, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi olarak eğitimini sürdürürken, CNN TÜRK’te başladı. Kanal bünyesinde birçok TV programı ve belgeselin yapımına katkıda bulundu. Daha sonra HABERTÜRK televizyonu belgesel departmanında çalıştı. 2011 yılında, uluslararası haber kanalı Al Jazeera’de görev aldı. Burada çalıştığı 4 yıl boyunca, yurtiçi ve yurtdışı belgesel projelerine katkı verdi. 2015 yılında Beylikdüzü Belediyesi WEB TV’nin kuruluşunda yer aldı. Kent ve insan hikayelerinden oluşan kısa belgeseller üretti. Aynı zamanda alanında uzmanlaştı. Evli ve iyi derecede İngilizce konuşmaktadır.

Ulaş Yılmaz Kimdir?

Yeditepe Üniversitesi Fen Fakültesi Felsefe ve Çeviribilim bölümlerinden 2012 yılında mezun oldu.Halen aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Felsefesi ve Dijital Medya İletişimi üzerine doktora çalışmalarına devam etmekte. Birçok üniversitede, lisans ve yüksek lisans programlarında ‘dijital iletişim’, ‘yeni medya’, ‘kamu iletişiminde yeni medyanın kullanımı’ gibi konularda dersler ve seminerler verdi. Kadıköy Belediyesi ve Dijital İletişim Bürosu’nun kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaptı. İzmir Bergama’da sosyal fayda amaçlı faaliyet yürüten Güzel İşler Derneği’nin kurucusu ve yöneticisidir. Arkeoloji, felsefe ve tarihi konularıyla ilgilenmektedir. İleri seviyede İngilizce, İspanyolca bilen Yılmaz, çeviri düzeyinde de Latince çalıştı.

Süleyman Sarılar Kimdir?

1964 yılında ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültede Gazetecilik Ana Dalı’nda Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Meslek Hayatına 1984 yılında İstanbul’da Anadolu Ajansı (A.A) muhabiri olarak başladı. İki yıl sonraCumhuriyet Gazetesi’ne geçti. 1991’e kadar Cumhuriyet Gazetesi’nde insan hakları ve muhabirliği yaptı. Bu süreçte yabancı dil bursuyla Paris’te Fransızca dil eğitimi aldı. Cumhuriyet’ten ayrılarak Kasım 1998’e kadar Hürriyet Gazetesi’nde muhabirliğine devam etti. 1998 yılında TV sektörüne geçen Süleyman Sarılar bir haber kanalı olarak TV8’in kuruluşunda yer aldı, yayın editörlüğünü üstlendi. 2000-2001 yılları arasında Uğur Dündar ile Star Haber’de Haber Müdürü olarak çalıştı. 2001 yılında CNNTÜRK‘te çalışmaya başladı,Mehmet Ali Birand ile günlük haber programı Manşet’i hazırladı. liderlerini ekrana taşıyan Manşet’in yanısıra Birand’ın 32. Gün programına da katkı verdi. 2004-2007 yılları arasında CNNTÜRK Haber Müdürü olarak, kanalın tüm haber operasyonunu yürüttü. 2007 yılında Haber Direktörü olarak Mehmet Ali Birand ile Kanal D Haber ekibine katıldı. 2008 yılında Genel Yayın Yönetmeni oldu ve bu görevi 2018’e kadar yürüttü. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Süleyman Sarılar evli bir çocuk babası. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja