Ekrem İmamoğlu’na Kumpas Olayında 3 Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle üreticilerden satın alınan 100 ton limon ile ilgili ’na yönelik kurgulandığı ortaya çıkan kumpas görüntülerinden sorumlu tutulan 3 kişi gözaltına alındı.

Mahmut Dölek ve Ömer Tuncel Gözaltına Alındı
Mahmut Dölek ve Ömer Tuncel Gözaltına Alındı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ’nun Mersin’den satın aldırıp, vatandaşa ücretsiz dağıttığı limonlarla ilgili kurulan kumpasta rol oynayarak çekim yapan Mahmut Dölek, çiftçi rolündeki eski yöneticisi Ömer Tuncel ile cep telefonuyla röportajı çekip sosyal medyaya düşmesine neden olduğu öne sürülen DP eski ilçe başkanı Emrah Toraman gözaltına alındı. Evlerinde arama yapılan telefon ve hesapları incelemeye alınan 3 kişinin sorgulaması devam ediyor.

Sözcü’de yer alan habere göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik sosyal medyada paylaşılan ve daha sonra da basında geniş yer bulan görüntülerle ilgili, İstanbul Büyükşehir ve AKP Mersin İl Başkanlığı’nın çifte duyurusu üzerine Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı başlattı.

Mahmut Dölek ve Ömer Tuncel Gözaltına Alındı

Başsavcılığın talimatıyla dün gece saat 22.00 sıralarında söz konusu üç şüphelinin adresine düzenlendi. Kumpasta rol oynayarak çekim yaptığı saptanan Mahmut Dölek, çiftçi rolündeki AKP eski yöneticisi Ömer Tuncel ile cep telefonuyla röportajı çektiği öne sürülen DP eski ilçe başkanı Emrah Toraman’ı gözaltına aldı.

Her üç şüphelinin evlerinde arama yapıldığı, cep telefonlarına incelenmek üzere el konulduğu öğrenildi. ekiplerince gözaltına alınan şüphelilerin gecenin ilerleyen saatlerinde Erdemli Devlet Hastanesi’ne götürülüp kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.