Ekrem İmamoğlu’na Kumpas Kuranların Kimliği Belli Oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyurmuştu. Çekilen bir video ile İmamoğlu’nun vatandaşa ücretsiz dağıttığı limonlarla ilgili kurulmak istenen kumpas deşifre oldu. Tepki çeken videoyu ’ye yakınlığıyla bilinen Mahmut Dölek’in çektiği, üretici rolünü ise bir mobilya mağazasında müdürlük yapan ve 2014’te ilçe yönetiminde görev alan Ömer Tuncel’in oynadığı ortaya çıktı.

Ekrem İmamoğlu Kumpas, Ömer Tuncel, Mahmut Dölek
Kumpas, Ömer Tuncel, Mahmut Dölek

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in önerisi ile harekete geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 100 ton limonu Mersinli üreticiden satın almıştı. Nakliyesini Büyükşehir’in karşıladığı 100 ton limonun ilk partisi iki gün önce yola çıkmıştı. Bu gelişmenin ardından yandaş medya harekete geçti. Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve Ege Bölge Temsilcisi Tuncay Mollaveisoğlu, Ekrem İmamoğlu’na kurulmaya çalışılan  tuzağı hesabından paylaştı. Mollaveisoğlu, paylaşımında uyarıda bulundu ve görüntülerin İBB tarafından araştırılmasını önerdi.

Kimlikleri Belli Oldu!

Sosyal medyadan yayınlanan kumpas görüntüsünde üretici olarak gösterilerek ‘Yandaş’ vurgusu yapması istenen kişinin bir mobilya mağazasının müdürlüğünü yapan ve geçmiş yıllarda ilçe yönetiminde görev üstlenen Ömer Tuncel olduğu belirlendi. Tuncel’in kişisel hesabında ’yi destekleyen çok sayıda paylaşım yaptığı görüldü. Kameraman Mahmut Dölek de ’ye yakınlığı ile biliniyor.

Söz konusu görüntüleri hesabından paylaşan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, üzerinden yaptığı açıklamada, ”Şovu da rolü de kim yapıyor daha iyi anlayabilmek için buyrun öyleyse.. Ne yaparsanız yapın #HalkınBelediyeleri vatandaşa etmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Görüntülerin kısa sürede sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlenmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sözcüsü Murat Ongun, kameramanın görüntüleri çektiğini kabul ettiğini ve yasal işlem başlatacaklarını duyurdu. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja