Ekonominin Başına Binali Yıldırım mı Geliyor?

Reuters duyurdu: yerine Binali Yıldırım iddiası

Reuters haber ajansı den üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, Binali Yıldırım’ın ekonomiden sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağını ileri sürdü.

hesabından istifasını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa ettiğini açıklamasının ardından Reuters haber ajansı bir haberine imza attı. Reuters ismini açıklamadığı AK Partili üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde eski Başbakan Binali Yıldırım’ın ekonomiden sorumlu Başkan Yardımcısı olabileceğini iddia etti.

İletişim Başkanlığı, Berat Albayrak’ın istifası ile ilgili bugün öğleden sonra bir yapılacağını duyurdu. Yetkililer yönetimi hakkında kararın bugün Cumhurbaşkanı Tayyip ’ın başkanlık edeceği AK Parti MYK toplantısında ele alınacağını, ekonomiden sorumlu bir cumhurbaşkanı yardımcılığı makamının kurulmasının ve kabine değişikliği yapılmasının söz konusu olabileceğini belirtti.

Albayrak’ın dün akşam Instagram’dan açıkladığı istifasının ardından 17 saatten uzun bir süre geçmesine rağmen henüz bakanlıktan veya cumhurbaşkanlığından resmi bir açıklama yapılmadı.

REUTERS: ERDOĞAN CANİKLİ İLE GÖRÜŞTÜ

Reuters bu sabah yayınladığı başka bir haberinde, Merkez Bankası’nın yeni başkanı Naci Ağbal’ın dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir brifing verdiğini, toplantıya eski başbakan yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılmasına dikkat çekmişti.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.