Ekonomik Sıkıntılar Yüzünden Ankara’nın Göbeğinde Kendini Yakmak İstedi

nedeniyle üzerine benzin döküp yakmaya çalıştı

sozcu.com.tr olarak intiharları ya da intihar girişimlerini haberleştirmemeye gayret ediyoruz. Elbette istisnalar oluyor. Bu istisnalardan biri Ankara’da yaşandı. Çaresiz vatandaş Milli İrade Meydanı’nda üzerine benzin döküp, yaşamına son vermek . İkna edildi de, faciadan dönüldü. Vatandaşın derdi Türkiye’nin derdiydi aslında. sıkıntı! Ancak, bizim bu olayı haber yapmamızın nedeni bu değil. Vatandaşın elinde sıkı sıkıya tuttuğu bidonun içindeki benzin miktarı! İcralık olduğunu, elektrik, su faturalarını bile ödeyemediğini haykıran bu vatandaş o denli dardaydı ki, cebindeki son para ile alabildiği benzin iki parmağı geçmiyordu.

Ankara’da, ekonomik sıkıntıları bunalıma giren bir kişi, üzerine benzin döküp yakacağını söylemesi üzerine polis müdahale ederek gözaltına aldı. Olay, Çankaya ilçesi 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda meydana geldi. Ekonomik sıkıntıları bunalıma giren R.K., su bidonuna doldurduğu benzinle birlikte orta refüje gelerek kendini yakacağını söyledi.

Meydanda bulunan vatandaşlar durumu polise ihbar etti. Olay yerine polis, 112 Acil Sağlık ve itfaiye ekipleri geldi. R.K., üzerindeki kıyafetleri çıkararak bir bidon benzini kendisinin üzerine döktü. İtfaiye ekipleri herhangi bir durumda yangın tüpleri ile hazır bekletildi. Resul K., polis ekiplerine faturaları fırlatarak ödeyemediğini söyledi. Polisin uzun uğraşları sonunda R.K. ikna edilerek elinden benzin bidonu alındı. Etkisiz hale getirilen R.K., meraklı vatandaşların bakışları altında gözaltına alındı. Kedini isteyen vatandaş cebindeki son parayla litre fiyatı 7 lira olan, benzin almış.

İHA

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.