Ece Üner Kimdir? Kaç Yaşında? Ece Üner’in Hayatı

Kimdir? Ece Üner ? Ece Üner ? Ece Üner’in Boyu Kaç? Ece Üner Kiminle Evli? Ece Üner’in Kariyeri ve Hayatı

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner, gerek sert çıkışları ile gerekse kariyeri ile oldukça dikkat çekici bir isim. Ece Üner, milyonların takip ettiği ve izlediği bir isim. Bu yüzden bizde elimizden geldiği kadar Ece Üner’den sizlere bahsetmek istedik. İşte Ece Üner Kimdir? Ece Üner Kaç Yaşında? Ece Üner Nereli? Ece Üner’in Boyu Kaç? Ece Üner Kiminle Evli? Ece Üner’in Kariyeri ve Hayatı ile ilgili merak ettikleriniz.

Ece Üner, Ece Üner Biyografisi, Hayatı
Ece Üner, Ece Üner Biyografisi, Hayatı

Ece Üner Kimdir?

Ece Üner’in tam ismi Özge Ece Üner’dir. Ece Üner, gazeteci ve haber spikeridir. 21 Temmuz 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ece Üner, şu anda Show TV Ana Haber sunucusu olarak görev yapmaktadır. Ece Üner, CNN Türk’te genel müdürlük görevi yürütmüş bir isim olan Dinç Üner’in kızıdır.

Ece Üner
Ece Üner

Ece Üner Kaç Yaşında?

Ece Üner, 21 Temmuz 1981 doğuludur ve 21 Temmuz 2021 itibariyle 40 yaşında olacaktır. Şu anki yaşı ise 39’dur.

Ece Üner Nereli?

Ece Üner İstanbul doğumludur. Fakat babası Dinç Üner, Şanlıurfalı’dır.

Ece Üner’in Boyu Kaç? Kilosu Kaç?

Ece Üner, 175cm boyunda 59 kilodur.

Ece Üner Kiminle Evli? Ece Üner ve Deniz Bayramoğlu Evliliği

Ece Üner ve Deniz Bayramoğlu 2013 yılında evlenmişlerdir. İki başarılı sunucunun bu evlilikten bir çocukları bulunmaktadır. Deniz Bayramoğlu Kanal D Ana Haber sunucusudur. Bu açıdan karı-koca birbirlerine rakip sunuculardır.

Ece Üner ve Deniz Bayramoğlu
Ece Üner ve Deniz Bayramoğlu

Ece Üner’in Kariyeri ve Hayatı

  • Ece Üner 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde hem eğitim hayatına hem de stajyer olarak kariyerine başladı.
  • 2003 Irak Savaşı sırasında NTV Haber Merkezi’nde çeviri ve haberler yaptı. 2002’den 2006 Ocak ayına kadar NTV muhabiri olarak diplomasi ve ekonomi alanlarında muhabirlik yaptı.
Ece Üner, Ece Üner Adalet Tepkisi
Ece Üner, Ece Üner Adalet Tepkisi
  • 2005 Ağustos ayında İstanbul’da koşulan Formula 1 Grand Prix’ine gazeteci olarak yaptığı katkılardan dolayı bir plaketle ödüllendirildi.
  • 2006 yılının başında NTV’den ayrıldıktan sonra Star TV’ye geçip kanalda kısa bir süre muhabirlik yaptı.
  • Mayıs 2006’da CNN Türk’e geçip kanalın spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu. Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009’da Habertürk’e geçti.
  • 2010’da Olduğu Gibi adlı programını, 2011’de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012’den Aralık 2017’ye kadar Habertürk TV’deki Enine Boyuna isimli tartışma programını sundu. 6 Ocak 2014’ten itibaren Show Ana Haber bültenini sundu ve 5 Haziran 2015 tarihinde yerini Jülide Ateş’e bıraktı.
  • Jülide Ateş’in Show Ana Haber spikerliğini bırakmasının ardından Ece Üner, 8 Ocak 2018’de tekrar bu görevi devraldı.
  • Ece Üner çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Ayrıca Medya Ekonomisi, Medyası, Medya Tarihi ve Küresel İletişim üzerine yazıları ve tezleri bulunmaktadır.
  • 12 yıl atletizmle uğraşan Üner’in, 1500, 3000 ve 5000 metrelerde İstanbul ve dereceleri bulunmaktadır.

Deniz Bayramoğlu Kimdir?

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.