Durmuş Yılmaz; Hilafeti,Ayasofyayı Bırakın Halkın Gündemine Gelin

Hilafete, Ayasofya’ya değil ekonomiye odaklanın

Ayasofya’nın ardından başlatılan kılık kıyafet ve harf devrimleri ile hilafet tartışmaları üzerinden farklı alanlarına sürüklenmeye çalışılırken,

İYİ Parti’nin kurmaylarından Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile Milletvekili Durmuş Yılmaz’dan kritik uyarılar geldi. Yılmaz, “Gündem ne hilafet ne de Ayasofya’dır. ’nin gündemi insanımızı fakirliğe mahkum eden ucube sistemi değiştirmek, gelirini kaybedenlerin gelire kavuşturulması, işsizliğin önlenerek yurttaşların insanca yaşamlarını sürdürecek yemelerinin, içmelerinin barınmalarının sağlanmasıdır” dedi.

Hilafete, Ayasofya’ya değil ekonomiye odaklanın
Cihan Paçacı

Cihan Paçacı, SÖZCÜ’ye yaptığı değerlendirmede, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerine, devletin yönetim şekline ve devrimlerine yönelik çıkışların sadece basit bir gündem değiştirme olarak görülmediğini belirterek, “Bu son derece tehlikeli bir durumdur. Ülke çok tehlikeli bir tartışmaya doğru sürüklenmek isteniyor. Tabi ki hiç kimsenin gücü ’ün kurduğu devleti değiştirmeye, şekliyle oynamaya yetmeyecektir. Ancak hilafet gibi söylemlere ilk tepkiyi Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümeti tepki göstermeli, tehlikeli tartışmayı bitirip ekonomiye odaklanmalıdır” dedi.

Paçacı, şöyle konuştu: “Millet aç, millet yoksul. Ekonomide kriz her geçen gün derinleşerek devam ediyor. Bütçe yama tutmuyor, delik büyüdükçe büyüyor. Döviz darboğazı ciddi ölçüde artarak gidiyor. Ne yabancı ne yerli yatırımcı artık yatırım yapmıyor. Millet işsiz ve her geçen gün daha da yoksullaşıyor. Hükümetin bunları çözmeye odaklanması gerekirken, devletin kuruluş ilkeleriyle oynanmasına seyirci kalması, diğer bir deyimle müsaade etmesi kabul edilemez.”

https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2020/07/28/07-durmus-yilmaz-2.jpg
Durmuş Yılmaz

GÜNDEM İŞSİZLİK,

İYİ Partili Durmuş Yılmaz, Ayasofya ve tartışmalara tepki gösterdi. Tepkisini , hesabından dile getiren Yılmaz, “Gündem ne hilafet ne de Ayasofya’dır. Türkiye’nin gündemi insanımızı fakirliğe mahkum eden ucube sistemi değiştirmek, gelirini kaybedenlerin gelire kavuşturulması, işsizliğin önlenerek yurttaşların insanca yaşamlarını sürdürecek yemelerinin, içmelerinin barınmalarının sağlanmasıdır” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja