Dünyaca Ünlü Deprem Uzmanı Prof.Dr Miktad Kadıoğlu Kimdir? İşte Biyografisi

Uzmanı Prof.Dr Miktad Kadıoğlu ? İşte

Prof.Dr Miktad Kaadıoğlu 1961 Yılında ’un Maçka ilçesinde doğmuş olup öğrenimine İstanbulda başlamıştır.

1980 yılında İstanbul İnşaat Teknik Lisesini bitirdi.1984 yılında İTÜ Meteoroloji bölümünü bitirdi.Atmosfer bilimleri konusunda 1987 yılında mastırını 1991 yılında ABD’nin Missouri Colimbia Üniversitesinde doktorasını tamamladı.

ve acil durum yönetimi konusunda ABD’de FEMA,Japonya’da JICA ve İngiltere’nin Bournemouth Üniversitesinden çeşitli alanlarda eğitim ve sertifikalar almıştır.

Meteoroloji mühendisleri Odası Marmara temsilciliği,Türk Araştırmalar Vakfı ve Eğitim Kültür Dayanışma Derneği Üyesidir.

konuları,iklim değişimi,sayısal hava öngörüsü,Atmosfer Bilimleri ve yönetimi konusunda Türkçe ve İngilizce yayınları var.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Afet Kordinasyon Merkezi (AKOM) ve İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde (ADM) Danışmanlık yapmıştır.

Ayrıca birçok sanayi tesisi ve kurumlarda afet acil yardım planlaması konusunda yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri yapmıştır. Sivil Savunma ve eğitim gönüllüsüdür.

24 TV’de ‘’Doğanın Çığlığı’’ adlı programı hazırlayıp sunmuştur. Hürriyet gazetesinin ekinde ‘’Havadan Sudan’’ adlı köşesinde yazmaktadır.İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Bilimleri Fakultesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı ve İTÜ Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürüdür.

İstanbul’da yaşanan sel felaketinden sonra konuşan Prof.Dr Miktad Kadıoğlu ‘’Doğal afetlere dayanıklı binalar inşaa edilmeli’’diyor. değil binalar can alır! Bol bol tatbikatları yapılmalı diyen uzman birçok belediye ve kurumlarda konuşmalar yapmış önerilerde bulunmuştur. Hali hazırda İstanbul tam anlamıyla ’e hazır olduğu pek söylenemez zaman geçirilmeden depremle ilgili gerekli önlemler alınmalıdır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.