Dünya Kültür Mirası listesindeki Diyarbakır Hevsel Bahçeleri’nde Dev Esrar Tarlası Bulundu…!

’da UNESCO Mirası listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri’ne 200 polisle sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda drone’ların tespit ettiği insan boyunu aşan çok sayıda Hint keneviri ele geçirildi. Polisleri şaşkına çeviren dev Hint kenevirleri elle sökülemeyince devreye hızarlar girdi…!

Diyarbakır’da UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hevsel Bahçelerine İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 200 personelle sabahın ilk ışıklarıyla operasyon düzenlendi.

Oldukça geniş bir alanda gerçekleştirilen operasyona Özel Harekat polisleri de destek verdi.

Yasadışı kenevir ekimlerine yönelik operasyonda teknolojinin her türlü imkanından faydalanıldı. Drone ile tespit edilen alanlara düzenlenen operasyonda ortaya çıkan ve boyu 3 metreyi aşan çok sayıda kök Hint Keneviri polisi şaşkına çevirdi.

Ele geçirilen dev Hint Kenevirleri elle sökülemeyince devreye hızar makinesi girdi.

Yapılan operasyonda, 8 noktada 2 bin 675 kök Hint keneviri ile 200 gram kubar esrar bulundu.

Hint kenevirleri numuneleri alındıktan sonra yerinde imha edildi. Önceki yıllarda büyük alanlara dikilen kenevir bitkilerinin polisin özellikle havadan gerçekleştirdiği operasyonlarda fark edilmesin diye küçük alanlara dikilmesi dikkat çekti.Zor şartlar altında gerçekleştirilen operasyonların özellikle genç nüfusun olumsuz etkilenmemesi adına kararlılıkla ve sürekli devam edeceği ve malzemeyi piyasaya sürülmeden ele geçirmiş olmanın uyuşturucu ile mücadele adına olumlu bir adım olduğu belirtildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.