Dünya Geneli Vaka Sayısı 4 Milyon 180 Bin Oldu!

ile mücadele sürüyor. genelinde ise etkisi göstermeye devam ediyor. En son açıklanan rakamlara göre genelinde koronavirüs vaka sayısı 4 Milyon 178 Bin ve sayı yükselmeye devam ediyor. En çok vaka 1 Milyon 378 Bin ile ’da görülürken, Amerikayı 232 Bin vaka ile ve 220 Bin vaka ile İspanya takip ediyor.

Geneli Koronavirüs Tablosu

Dünya genelinde koronavirüs yayılmaya devam ediyor. En son açıklanan rakamlara göre Koronavirüs vaka sayısı ise 4 Milyon 180 Bin oldu. Dünya genelinde yani Koronavirüs tablosu ise şöyle;

KonumOnaylanmış vaka1 milyon kişi başına vaka sayısıİyileşenÖlüm
Tüm dünyada4.178.1565371.456.493286.353
Birleşik Devletleri1.378.5484.183219.81381.491
232.2431.58339.8012.009
İspanya227.4364.829137.13926.744
Birleşik Krallık223.0603.35832.065
İtalya219.8143.649106.58730.739
Almanya172.5762.075143.2377.661
Brezilya168.33179769.23211.519
Türkiye139.7711.68195.7803.841
Fransa139.5192.08056.72426.643
İran109.2861.31187.4226.685
Çin82.9195978.1714.633
Çin anakarası82.9196078.1714.633
Hindistan70.7565222.4552.293
Kanada69.9811.84332.9944.993
Peru68.8222.14222.4061.961
Belçika53.4494.63813.6978.707
Hollanda42.7882.4525.456
Suudi Arabistan41.0141.19912.737255
Meksika36.32728717.7813.573
Pakistan32.0811468.555706
İsviçre30.3443.53426.6001.845
Şili30.0631.57313.605323
Ekvador29.5091.6903.4332.145
Portekiz27.6892.6942.5491.144
İsveç26.6702.5814.9713.256
Singapur24.6714.3263.22521
Belarus23.9062.5406.531135
Katar23.6238.5992.84014
İrlanda23.1354.70117.1101.467
Birleşik Arap Emirlikleri18.8781.9095.381201
İsrail16.4921.79711.548254
Polonya16.3264255.816811
Ukrayna16.0233833.373425
Japonya15.9681278.531657
Avusturya15.8741.78314.061620
Bangladeş15.691932.902239
Romanya15.5888037.245972
Endonezya14.265532.881991
Kolombiya11.6132352.825479
Filipinler11.0861021.999726
Güney Kore10.9362119.670258
Güney Afrika10.6521814.357206
Dominik Cumhuriyeti10.6341.0272.870393
Danimarka10.5131.8068.328533
Sırbistan10.1761.4613.290218
Mısır9.746972.172533
Kuveyt9.2862.1012.90765
Panama8.6162.0424.687249
Çekya8.1767654.711282
Norveç8.1321.5157.114224
Avustralya6.9272706.03597
Malezya6.7262055.113109
Fas6.2811752.811188
Arjantin6.2651391.824314
Finlandiya5.9841.0834.000271
Cezayir5.8911372.841507
Bahreyn5.2363.3932.1528
Kazakistan5.2072792.07432
Moldova4.9951.8631.980175
Gana4.70015549422
Afganistan4.687145574122
Nijerya4.64123902151
Lüksemburg3.8886.3333.602101
Umman3.5737661.21117
Ermenistan3.3921.1471.35946
Macaristan3.3133391.007425
Tayland3.015452.79656
Irak2.818721.790110
Yunanistan2.7262541.374151
Azerbaycan2.5892571.68032
Kamerun2.579971.465114
Bolivya2.556223273118
Özbekistan2.486731.98810
Hırvatistan2.1965391.78491
Gine2.14617671411
Bosna Hersek2.1416491.114113
Bulgaristan1.99028446193
Honduras1.972215203108
Senegal1.88611671519
İzlanda1.8014.9441.77310
Küba1.7831591.22977
Estonya1.7411.31128761
Fildişi Sahili1.7306781821
Kuzey Makedonya1.6648011.20091
Sudan1.5263616274
Litvanya1.48553283350
Slovenya1.460697256102
Slovakya1.45726795926
Cibuti1.2271.1388723
Yeni Zelanda1.1472311.39821
Guatemala1.1146711126
Somali1.0896912152
Hong Kong1.0481409854
Tunus1.0328870045
Demokratik Kongo Cumhuriyeti1.0241114141
Mayotte1.0234.47111
Kırgızistan1.01615668812
El Salvador95814832517
Letonya94649646418
Kıbrıs9011.02940116
Kosova88449265528
Arnavutluk87230665431
Sri Lanka863403439
Maldivler8622.300293
Lübnan85912623426
Nijer8323763746
Gabon8023691279
Kosta Rika8011585177
Gine-Bissau761474263
Burkina Faso7603658450
Andorra7559.73755048
Paraguay72410117010
Mali7123637739
Uruguay70720151719
Kenya7001525133
Gürcistan63917234911
San Marino63718.97312641
Ürdün562533909
Tanzanya509918321
Malta5031.0194345
Jamaika502184629
Tayvan440193687
Ekvator Ginesi439323134
Venezuela4221320510

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja