Dr. Ömer Fatih Sayan Kimdir ?

Dr.Ömer Fatih Sayan ?

genel başkan yardımcısı olan Fatma Betül Sayan'ın kardeşi Türk Telekom Yönetim kurulu üyeliğinden başkanlığına 3 ayda geçti. Ablası da büyükelçi olarak atanan Fatma Betül Sayan'ın kardeşi de hızla yükseldi.  Durum böyle olunca Dr. Ömer Fatih Sayan Kimdir sorusu sorulmaya başlandı. peki Dr. Ömer Fatih Sayan Kimdir ? ? Özgeçmişi ve hayatı…

 

Fatma Betül Sayan
Fatma Betül Sayan – Ömer Fatih Sayan

 

Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan'ın kardeşi olan Ömer Fatih Sayan, Türk Telekom'un Yatırımcı İlişkileri sitesinde yer alan yönetim kurulu bilgilere göre; Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı/üyesi Eyüp Engin, yönetim kurulu üyeleri ise Dr.Nureddin Nebati, Hakan Aran, Muammer Cüneyt Sezgin oldu.Listede Bağımsız yönetim kurulu üyeleri ise Selim Dursun, Yiğit Bulut, Sefer Turan ve İbrahim Eren gösterildi. Dr. Ömer Fatih Sayan 1977 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi – Elektronik Mühendisliği, Bahçeşehir Üniversitesi – Fakültesi ve Oxford Üniversitesi-St Antony's School Diplomasi Eğitimi dallarında lisans diplomaları almıştır.

Dr. Ömer Fatih Sayan
Dr. Ömer Fatih Sayan

 

Münih Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Haberleşme Mühendisliği, İstanbul Üniversitesi – Biyomedikal Mühendisliği üzerine yüksek lisans diploması almıştır. İstanbul Üniversitesi, Biyomedikal Mühendisliği üzerine doktora diploması almıştır. 1995 yılında iş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde atılan Sayan, eğitiminin ardından ise , ve Birleşik Devletleri'nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalışmıştır.Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulunan Sayan, Türkiye ve Almanya'da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler vermiştir. Sayan'ın, araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunmaktadır. 2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Başmüşavirliği görevinde bulunmuştur. Haziran 2015 ve Temmuz 2018 yılları arasında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanlığı görevini yapmıştır. 21 Temmuz 2018 tarihinden beri Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babası olan Sayan, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.