Doğan Şentürk Kimdir ?

Doğan Şentürk ? ? ?

1967 doğumlu , yazar Doğan Şentürk, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Yine aynı üniversitede Yüksek Lisans yapmıştır.

Doğan Şentürk – Fox Haber

Doğan Şentürk’ün Kariyeri

İlk gazetecilik mesleğine 1987 yılında ile adım atan Doğan Şentürk, ve Kanal 6’da muhabirlik, CTV’de İstanbul Temsilciliği, BRT, TGRT ve TGRT Haber’de Haber direktörlüğü, ’de ise haber ve spor genel yayın yönetmenlik görevlerini üstlenmiştir.

Doğan Şentürk ?

Türkiye’nin ilk özel televizyonu Star Haber Merkezi’nin çekirdek kadrosunda televizyonculuğa atıldı. ’nin kurucu kadrosunda yer alan Şentürk, Kanal 6’da senior muhabir, BRT de Haber Müdür Yardımcılığı görevinin ardından TGRT de istihbarat şefliği ve Haber müdürlüğü yaptı, TGRT Haber Kanalı’nın kuruluşunda aktif rol aldı. 12 yıldır ’de çalışmaktadır.

Saddam’ın Babas’ı: Ortadoğun’nun Arap Birliği Rüyası adlı bir kitaba imzasını atmıştır. Doğan Şentürk’ün eşi Aydan Şentürk’tür, bu evliliğinden bir kızı, ikide oğlu vardır. Sıkı bir taraftarı olan Doğan Şentürk aslen Ardahan‘lıdır. İkizler burcudur.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.