Devlet Bahçeli’den AKP’ye Destek!

Meclis Başkanı, ’nin geçersiz oy kullanarak destek vermesiyle ’nin adayı İsmet Yılmaz oldu. Başkanlık seçimlerinin ardından, kamuoyu ’nin talimatıyla ’nin geçersiz oy kullanmasına tepki gösterdi. Ancak Bahçeli açısından bu tutum ilk değil.

’nin kazandığı seçimlerden bu yana Cumhuriyet tarihinin en önemli kararları alınırken, Devlet Bahçeli hep dönemin iktidar partisine destek verdi. Öyle ki ’ün Cumhurbaşkanı seçilmesi, Türban kararı, 4+4+4 kararında da Bahçeli’nin desteği öne çıktı.

İşte AKP’nin yetersiz kaldığı her anda destek veren Bahçeli’nin aldırdığı kararlardan bir kesit…

2002: Bülent ’in başbakanı olduğu 57. hükümeti devirecek olan süreci, lideri Devlet Bahçeli başlattı. Bahçeli, 7 Temmuz 2002’de “11. Kocayayla Türkmen Kurultayı”nda, 3 Kasım 2002 tarihinde erken yapılmasını istedi. Yapılan o , AKP’nin zaferiyle sonuçlandı. Bahçeli liderliğindeki MHP baraj altında kaldı.

2007: AKP, “Anayasa Mahkemesi’nin 367 Kararı” ile krize girerken, Devlet Bahçeli ve MHP’nin desteğiyle kurtarıldı. kararıyla barajı aşıp Meclis’e giren Devlet Bahçeli, ’ü Çankaya’ya çıkarma planına destek verdi. O dönemde Gül’ün seçilebilmesi için toplantı yeter sayısı olan 367’nin sağlanması gerekiyordu. Bahçeli Genel Kurul’daki oylamaya katılacaklarını açıklayınca AKP ve MHP’lilerin toplam sayısı 440’ı aştı ve Gül Köşk’e çıktı.

2 thoughts on “Devlet Bahçeli’den AKP’ye Destek!

  1. İsmi üstünde soytarı.Başına damdan kiremit düşmüş yazıklar olsun 20 sene ülkücüleri oyaladı gazını aldı.Eğer ülkücüolsaydı sümdi iktidardaydık.1999 da yüzde 19 olan oy her halde 39 olurdu.O vazifesini yaptı.Allah hainleri helak etsin.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja