Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğalgaz Müjdesi Dünya Basınında Manşet Oldu!

Doğalgaz müjdesi basınında manşet oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip , tarihinin en büyük doğal gaz keşfinin gerçekleştiğini duyurdu. Müjde, basınında da ses getirdi.

Reuters haber ajansı koduyla geçtiği haberde ‘ Karadeniz’de ülke tarihinin en büyük doğalgaz rezervini buldu’ ifadelerini kullandı. Haberde bulunan rezervin 320 milyar metreküp olduğu belirtilirken, 2023’te gazın Türk halkının kullanımına açılacağı vurgulandı.

Yunan medyası Skai , Cumhurbaşkanı ’ın açıklamasını vererek, keşfin resmi olarak duyurulduğunu açıkladı. Ayrıca Erdoğan’ın Doğu Akdeniz’de faaliyetleri sürdürme mesajlarına da dikkat çekildi. Ekathimerini gazetesi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye 2023’te enerji ihracatçısı olacak” sözlerini aktardı.

merkezli Sputnik`te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgede başka doğalgaz kaynaklarının bulunma ihtimalinin yüksek olduğu açıklamasına dikkat çekildi.

Güney ’ta yayın yapan World From Cyprus‘ta, bulunan miktarın yaklaşık 320 milyar metreküp olduğu ve Türkiye için yeni bir dönem açıldığının söylendiği bilgileri verildi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC ise İstanbul’daki Dolmabahçe çalışma ofisinde bir toplantısı düzenleyen Erdoğan’ın “Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Fatih gemimiz 20 Temmuz’da Tuna 1 alanında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetti” ifadelerine yer verdi.

Çin merkezli haber ajansı Şinhua okuyucularına Türkiye`nin bulduğu gaz rezervini okuyucularına son dakika duyurdu.

’nin The New York Times gazetesi de haberi manşetlerine taşıyan kuruluşlarından oldu. Haberde Erdoğan’ın ‘yeni bir dönem’ sözlerine vurgu yapıldı.

Euronews haberi “Erdoğan, Karadeniz kıyısında büyük bir doğalgaz rezervi bulunduğunu duyurdu” başlığıyla verdi.

El Arabiya‘nın İngilizce yayın yapan sitesi ise gaz rezervi keşfedilen bölgede başka rezervlerin bulunmasının da yüksek ihtimal olduğunu duyurdu.

The Spectator Index ise son dakika koduyla duyurduğu haberinde bulunan rezervin ülke tarihinin en büyük keşfi olduğuna vurgu yapıldı.

Ortadoğu’da oldukça yaygın takip edilen The National, Erdoğan’ın açıklamalarına yer verdi, Doğalgaz rezervinin Karadeniz’de bulunduğuna vurgu yaptı. 

One thought on “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğalgaz Müjdesi Dünya Basınında Manşet Oldu!

  1. Haberin uluslararası basında paylaşıldığını yazmışınız bi bakayım dedim ne yazmışlar diye “The Spectator Index” te baktım bulamadım, The New York Times baktım bulamadım en son bunu yazarken The National a bakayım dedim onda da yok daha fazla bakmaya gerek yok dedim anladım

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja