Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İYİ Parti’den ”Müjde” Yanıtı

İYİ Parti’den ‘müjde’ önerisi: Piyasalar allak bullak Borsayı durdurun!

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’ın ‘müjde’ şeklindeki açıklamalarına ilişkin bir değerlendirme yaptı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalının açıklamalarını alıntılayan Aytun Çıray, “, işlemleri durdurmalı! Sayın Danışman sanki paparazzi programı sunuyor gibi ‘Yakında’ diye mesaj atıyor. Her türlü spekülasyon ortalıkta uçuşuyor. Piyasalar allak bullak. SPK kanununa göre resmen ” dedi.

HİSSELER ARTTI

’ın açıklamasından sonra enerji şirketlerinin hisselerinin yükseldiğine de dikkat çeken Çıray,”SPK işlemlerini durdurun! Asimetrik ve gizli bilginin piyasa oyuncuları tarafından önceden bilinerek hileli ve haksız kazanç elde edilmiş olabilir. Erdoğan daha ‘müjde’ demeden enerji şirketlerinin hisselerinin ortalamalarının çok üstünde ve sebepsiz yükselmesi soruşturulmalı” ifade etti.

‘DERHAL İŞLEMLERİ DURDURUN’

İYİ Partili Çıray, isim vererek, bu kamu kurumları işliyor dedi. Çıray yaptığı açıklamada, “SPK’nın derhal işlemleri durdurup, son 48 saattir kim ne aldıysa soruşturması gerekiyor. Başta bu bilgiye kamuda erişebilenlerin soruşturulması kanun icabı” diyerek şu kurumlara dikkat çekti:

Devlet Denetleme Kurulu

Hazine ve Maliye Bakanlığı

SPK

İstanbul

Organize ve Mali Suçlar

Adalet Bakanlığı

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja