Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas’ta Sert Konuştu

Erdoğan’dan kadro isteyen işçilere sert tepki: Bizden bir şey beklemeyin.

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerin ilk mitingi için ’a gelen Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada konuşma yaptı. Kendisini dinlemeye gelenler arasında kadro isteyen işçilere sert tepki gösteren Erdoğan, “Alışılmış bir lider değilim. Provoke etmeyin” dedi.

 

Erdoğan seçimin ilk mitingini tarihi kent meydanında gerçekleştirdi. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Biz KİT’lere falan hepsine kadrolarını verdik. Bizden bir şey beklemeyin. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Samimi olalım, dürüst olalım bu toplantıyı da güzel bir şekilde çıkaralım.”

“Ne diyorlar domates, ne diyorlar patlıcan. Ne diyorlar sivri biber. Yahu düşünün be bir merminin fiyatı nedir düşünün”

“Muhsin kardeşimin istismar edilmesine tahammül edemiyorum. Birileri çıkıyor Muhsin kardeşim artık rahmetli oldu. Arkasından belediyeyi almaya çalışıyorlar”

“Bazı dedikodular oluşturuyorlar. Neymiş adaylarını çekecekmiş sakın bu yalanlara aldanmayın. Biz sıradan bir mahalle partisi değiliz yahu”

“İçerden yada dışarıdan operasyon yapmak isteyenlere gereken cevabı veririz. Türkiye’nin beka meselesini kendi akıllarınca dalgaya alanlar inşallah 31 Mart’ta bir yiyecekler.”

“Bak biz bu mücadeleyi bugüne kadar kazandık, eğer birileri marketlerde yapıyorlarsa, gerekirse tanzim satışları, belediyelerde kurarız; en ucuz fiyatla ürünleri getiririz. Şu anda Tarım ve Hazine Bakanlığımız çalışmalara başladı.”

“Ben İBB başkanıyken fırıncılar bunu yapmıştı; tuttum 3 tane fabrika kurdum, maliyetine fiyat vermeye başladık. Şu an bu fabrikalar artmaya devam ediyor.”

“İlk yerli uçakları üreten, demiryollarıyla donatan Sivaslı Nuri Demirağ’ı anıyorum. Türk siyaset tarihinin mümtaz ismi Muhsin Yazıcıoğlu… Fakat Muhsin kardeşimin istismar edilmesine tahammül edemiyorum.”

“Türkiye’de bir var, bu iktidarın ’a verdiği hizmetler ortada: İki üniversite, havayolu, salonu. Değerli kardeşlerim sizden isteğim, ’ın olmuş, daha sonra kendisini Adalet Bakan Yardımcısı yaptığım Hilmi Bilgin’i Sivas merkeze aday yaptık.”

“Sivas’ı lekelemeye çalışanlar onun arkasındaki büyük güçten rahatsız olanlardır. Neymiş, adayını çekecekmiş. Biz sıradan bir mahalle partisi değiliz; bu ülkeyi yöneten, dünyada nam salan partiyiz.”

“Bizim şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır: AKP ve MHP. Cumhur İttifakı’nın içinde başka bir parti yoktur, bizimle rastgele bir resim çektirip sağda solda istismar edene inanmayın.”

“100 yıl önce Sivas’ta söylediğimizi tekrar ediyoruz: Vatana, bayrağa istiklalimize uzanan her eli kırarız. Cudi’de, Tendürek’te, Gabar’da hatta Kandil’de kırdık, yine kırarız. Afrin’de, Cerablus’ta bize saldırmak isteyenlere dersi verdik, gene veririz.”

“İçeriden ya da dışarıdan Türkiye Cumhuriyet üzerinde operasyon yapmak isteyenlere gereken cevabı veririz. Büyük Türkiye Cumhuriyeti hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız. Türkiye’nin beka sorunuyla dalga geçenler, 31 Mart’ta yenilecek.”

“Sivas’ta 55 bin metrekarelik alana millet bahçesi yapıyoruz. Millet bahçesi içine de şöyle genişçe bir millet kıraathanesi yapıyoruz. Gençler gelecek kahvesini, kahvesiyle beraber çayını, simidini yiyip kitabını okuyacak, arkadaşlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.”

“Sivas, ’dan Pekin’e ulaşan İpek demiryolunun parçası haline gelecek.”

“İdam konusunda Meclis’ten böyle bir karar çıktığında onaylarım.”

“Kenevir üretimi için Sivas 20. şehir. Kenevirle, hem atletimizi fanilamızı yapacağız; hem bez torbamızı yapacağız. Size ulaştı mı, yolda gelirken kenevir poşet attım ama…”

“Sivas, adaylara sahip çıkarak, sandıkları patlatıyor muyuz? CHP’nin, terör örgütünün güdümündeki partiyle kurduğu ittifakı görüyosunuz. Kimler kimlerle iş tutuyor; CHP, , İyi Parti, Saadet… Dördü de el ele, kol kola. Güzel bir sözdür: Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu.”

“Afrin’de biz iki aydır leblebi, çekirdek mi kullandık? Mermi, bomba kullandık. Silahlı, silahsız hava araçlarıyla teröristleri yok ettik. Bu ne domatese, ne patlıcana, sivri bibere benzer… Benim ecdadım, Çanakkale’yi fethederken ne yedi, ne içti?”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.