Cumhurbaşkanı Erdoğan FOX TV’yi Eleştirip Muhabiri Azarladı!

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip , seyahati öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tank-Palet Fabrikası ile ilgili soru soran Fox muhabirini de kurumu üzerinden sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan Fox için “Önce Fox’un yayın politikasını değiştirmesi lazım” dedi.

FOX ’yi Yalan Medya Olmaktan Çıkarın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan FOX TV'yi Eleştirip Muhabiri Azarladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan FOX TV’yi Eleştirip Muhabiri Azarladı

Erdoğan Fox Tv muhabirinin, Kılıçdaroğlu’nu kaynak göstererek sorduğu “Tank palet fabrikası” sorusunu ise sert sözlerle yanıtladı. Fox TV’yi yalan ve yanlı haber yapmakla suçlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun gerçeklerini söylemediğini iddia etti. Erdoğan “Kılıçdaroğlu iddiasını ispatlamakla yükümlü.” diye konuştu.

Erdoğan ile Fox TV muhabiri arasında geçen konuşma ise şöyle;

-Fox muhabiri: lideri Kılıçdaroğlu’nun tank-palet fabrikası ile ilgili bir iddiası vardı. Gizli kararname çıkarıldığı yönünde. Hem bu iddiayı hem de gelinen son noktayı size sormak isterim…

-Erdoğan: Bakın size çok açık bir söylüyeceğim. Fox TV’yi bir yalan medya olmaktan bir defa çıkarın. Bir defa dürüst olun. Ya Kılıçdaroğlu hayatını yalanlar üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. ’nin Cumhurbaşkanı buranın satın alma veya satma böyle bir şey olmadığını söylüyor. Hukukta bir kaide var. Önce onu öğreneceksiniz. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Müddei kim burada? Kılıçdaroğlu… Kılıçdaroğlu önce gerçekten Arifiye satılmış mı, satılmamış mı bunu ispat etmesi lazım. Burası kira ile bu gruba verilmiştir. Ve 50 milyon buranın bütün bakımı, tamiri, şusu, busu vesaire. Bunlara da ayrıca bu harcamanın yapılması ile ilgilidir. 25 yıl süre ile de buraya kiralanmıştır. Biz bir işi yaptığımız zaman ülkemiz burada ne kazanır buna bakarak yaparız. Ve buradan ne işçi çıkarılmıştır, ne çıkarılmıştır. Böyle bir şey de söz konusu değildir. Fakat Bay Kemal hayatını bu tür yalanlar üzerine bina ettiği için ‘acaba bu yalan bana ne getirir’ bunu düşünüyor.

Aynı zat belediye başkanları ile yaptığı toplantıda ‘Belediyelerden kimse çıkarılmayacak’ dedi. ‘Eğer belediyelerden birileri çıkarılırsa bunlar bana gelsinler’ demedi mi? Peki şimdi tüm belediyelerden işçiler kapıya konuyor. Ne oldu. Bunlarla ilgili Fox acaba bir haber yapıyor mu? Bunlarla ilgili Fox acaba işçi, emekçi kardeşlerimin arkasında duruyor mu? Bunlara yönelik bir gayretiniz var mı? Yani Murdoch sattı burayı dedik ki buranın havası değişir ama hiçbir şey değişmedi. Önce bu yayın politikasını bir defa Fox’un değiştirmesi lazım. Ki partimin sözcüsü Kılıçdaroğlu’na gereken cevabı verdi. Ama hiç aynı yerde yine tökezleyip duruyor. Çünkü bütün siyasetini yalan politikalar üzerine bina etmiş de onun için.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja