Çin Atatürk’ün Hatrına Türkiye’ye 2 Milyon Koronavirüs Kiti Gönderdi!

Çin’in Gönderdiği Kitleri ve Ilişkisi Nedir?

ile her geçen gün bir sınav atlatırken, Çin’den 2 milyon tanı kiti geleceği açıklandı. Bu kitlerin Atatürk’ün kurduğu Refik Saydam Hıfzısıhha enstitüsünün 1940 yılında Çin’de ortaya çıkan kolera ında ürettiği ile atlatıldığı göz önüne alınarak ücretsiz gönderildiği iddia edildi.

Refik Saydam Hıfzısıhha, Atatürk, Çin’den Kiti

“Çin Kitlerini Ücretsiz Gönderdi “

Türkiye’ye verilen hızlı tanı kitlerinden Çin hükümetinin herhangi bir ücret talep etmediği iddia edildi. Çin hükümetinin kitlerde ücret talep etmeme nedeni ise, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Refik Saydam Hıfzısıhha akademisinde üretilip kolera salgını için geçmiş dönemde Çin’e gönderilen aşılar nedeniyle olduğu belirtildi

Yer Buldu

Sosyal medyanında gündeminde bu paylaşımcılar “Çin hükümetinin, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, Refik Saydam Hıfzısıhha Akademisi’nin 1940 yılında kolera salgını için Çin’e gönderilen aşılardan para talep etmediği”  şeklinde paylaşıldı.

Bakanı Yaptı

Sağlık Bakanı tanı kitlerinin devreye alınacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı. Koca, “Şimdiye kadar 10 bin test yaptık. Yarın itibariyle hızlı tanı kiti devreye girmiş olacak. Hedef günlük 10-15 bin test” ifadelerini kullanmıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.