CHP’nin İstanbul Adayı Muhtar Kent

CHP, büyükşehirlerde aday arayışına hız verdi. Kılıçdaroğlu, İstanbul için dışından da isim arayışında. Hedefi ise iş dünyası. İstanbul’da ’in ismi konuşuluyor…

31 Mart seçimlerinde gözler İstanbul’da olacak. Mega kenti yönetecek ismin belirleneceği öncesinde CHP Genel Başkanı , rotayı dışına çevirmiş durumda. seçimlere “İstanbul’u yeniden kenti yapacağız” propagandası ile girmeyi önüne koyan CHP, bu anlayışa uygun isim arayışında. Hedefi ise iş dünyası.

CEO aday
Geçen hafta kulislere, eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’e CHP tarafından adaylık teklifi yapıldığı bilgisi düşmüştü. Bu hafta aldığımız bilgilere göre Ümit Boyner bu teklifi kabul etmedi.Yine kulis bilgilerine göre Kılıçdaroğlu’nun yeni adayı da iş dünyasından. Bu isim, Coca-Cola’nın eski CEO’su . CHP Genel Başkanı ’nun talimatı ile bir ekibin Kent’le temasa geçtiği edindiğimiz diğer bir .

Parti içinden son aday Güneş
CHP’de İstanbul için Akif Hamzaçebi, Aykut Erdoğdu, ve Mahmut Tanal aday olmak istediklerini daha önce açıklamışlardı. Özellikle Hamzaçebi ve Tekin uzun süredir de sahada. CHP’de parti içinden adı geçen son aday isim ise Hurşit Güneş. Genel merkez koridorlarında bazı eski İstanbul milletvekilleri ve il yöneticilerinin Güneş’e teklif getirdikleri ve genel nezdinde çalışmalarına başladıkları konuşuluyor. Güneş’in ise adaylık açıklaması için biraz daha beklemek istediği ediliyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.