CHP’nin İş Bankası Hisseleri Elinden Alınacak Mı ?

İş Bankası ’nin Elinden Alınacak Mı ? ’nin İş Bankası Hisseleri Devredilecek Mi ?

Cumhurbaşkanı Macaristan’dan dönüşünde uçakta yaptığı açıklamada İş Bankası’ndaki hisselerinin kontrolü için,”Bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. ’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim” dedi.

Cumhurbaşkanı Macaristan dönüşü uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı burada geçmişte eleştirdiği İş Bankası yönetiminde ’nin temsilcilerinin olmasına ilişkin ile bir yasal düzenleme yapılarak hisselerin Hazine’ye devrinin gerçekleştirilebileceğini söyledi.

İşte Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarının devamı:

Erdoğan’dan bir İş Bankası çıkışı daha

Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal ’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki… kararıyla, Dil Kurumu’na ve Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor.

Buradaki ’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Ama orada kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman.

Biz diyoruz ki: Buradaki ’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.