CHP’in 23 Haziran Stratejisi Belli Oldu

23 Haziran Seçimlerinin Stratejisini Açıkladı

Seçilmiş İBB Başkanı ’nun yeni kampanyasının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. İstanbul İl Başkanı , görünen gürültü koparan değil görünmeyen bir yürüteceklerini, büyük mitingler düzenlenmeyeceğini, ramazan boyunca iftar ve sahur saatleri arasında tek tek evlerin ziyaret edileceğini anlattı. boyunca ’nin kazanamadığı ilçelerdeki belediye adayları da sahada olacak. ’nın iptal kararına da tepki gösteren Kaftancıoğlu, İstanbul seçimlerinin sandıktan AKP çıkmadığı için iptal edildiğini vurgulayarak “Ama şunu bilmiyorlar 23 Haziran’da da sandıktan AKP çıkmayacak. Artık İstanbul halkı ne istediğini biliyor” dedi.

HALK PARTISI GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU KONGRESINDE KONUSTU FOTOGRAF: ZIYA KOSEOGLU/CHP GENEL MERKEZI

ittifak adayı değil tüm İstanbulluların adayı”

Kaftancıoğlu, stratejisinde çok büyük farklılık olmayacağını ancak anlatılacak konularda farklılık olacağını söyledi. Kaftancıoğlu “31 Mart seçimlerine giderken Ekrem İmamoğlu ittifak adayıydı ama İstanbul ittifakı kavramını da açıklayarak tüm İstanbullulara hitap etmiştik. Özelikle 6 Mayıs sandık darbesinden sonra bizim 31 Mart öncesinde anlattığımız gerçeklik ortaya çıktı. Artık Ekrem İmamoğlu ittifak adayı değil tüm İstanbulluların adayı olarak kampanyayı yürütecek” dedi. Bu süreçte Ekrem İmamoğlu sahada kendisini, yapacaklarını anlatırken CHP örgütünün de İmamoğlu’nun mağduriyeti konusuna odaklanacağını dile getiren Kaftancıoğlu “Ekrem İmamoğlu mağdur edilirken asıl mağdur edilmek istenenin İstanbul halkı olduğunu anlatacağız. Stratejideki söylemlerimiz yine yerel söylem olacak. 31 Mart’tan önce yaptığımız gibi bire bir temaslarla olacak, yine büyük mitingler yapmayacağız büyük toplanmalar olmayacak” diye konuştu.

“Kadın kolları ve gönüllüler ev ziyaretlerine başladı”

Ekrem İmamoğlu’na oy vermeyenlere ulaşacaklarını anlatan Kaftancıoğlu, İstanbul’un 39 ilçesinde 31 Mart’tan sonra çıkan sonuçlara göre güncellenmiş bir veri haritası oluşturduklarını söyledi. sokak insanların hangi partiye oy verdiklerini tespit ederek görüşmeler yapacaklarını aktaran Kaftancıoğlu “CHP örgütü, gönüllüler ve her ilçede belirlediğimiz kanaat önderleri ayrı ayrı ev ziyaretleri yapacak. Şu an kadın kolları ve gönüllüler ev ziyaretlerine başladı. Biz yine görünmeyen çalışmalarla sonuç alacağız” dedi. Kaftancıoğlu, Ramazan nedeniyle kampanya çalışmalarını iftar ve sahur saatleri arasında yaptıklarını kaydederek “ Görünen gürültü koparan değil görünmeyen vatandaşın hem aklına hem de yüreğine gerçekleri anlatan bir kampanya yürüteceğiz” dedi. Kaftancıoğlu, CHP’nin kazanamadığı ama büyükşehiri kazandıran ilçelerin belediye adaylarının da sahada olacaklarını açıkladı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.