CHP Sözcüsünden Önemli Açıklamalar!

Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak

İşte CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak önemli satır başları;

Bir afet yaşanmış daha önce. Benzer bir afetin yaşanmasının üstünden 10 sene geçmiş hiçbir önlem alınmamış. Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

Ayasofya açılışında bin kişiyi bir araya getiren, 15 Temmuz’u 3 bin kişilik etkinlikle ananlar 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda vakaların zirve yaptığı dönemdeki tedbirlere geri dönüldü.

“Alerjisi mi Tuttu?”

Salgının artamaması için her türlü tedbir alınmalı buna katılıyoruz. Pandemide ikinci dalga mı başladı? Yoksa Saray’ın milli bayramlarımıza yine alerjisi mi tuttu? 30 Ağustos’un kutlandığı haftada başka hangi etkinlikler yasaklandı.

’ın Cuma günü müjde vereceğim açıklamasından önce 7 lira 40 kuruş olan 7 lira 30 kuruşa düştü. Açıklamanın akşamı yine arttı ve 7.35’e dayandı. Kamu bankalarının önemli miktarda döviz sattığını biliyoruz. Kim aldı bu dolarları? 1 milyon 400 bin lira kazandı. Bunlar kim? Bunları arıyoruz.

Enerji hisseleri birden yükseldi. Anlaşılan birileri biliyordu bu müjdeyi. Birileri milyonlarına milyonlar kattı. Küçük yatırımcı zarar etti. Soruyoruz. Kim müjdenin enerjiyle olduğunu duyup pozisyon aldı? Yasalarımıza göre içerden öğrenenlerin yaptığı ticaret suçtur. 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılırlar.

Sermaye Piyasası’na görev düşüyor. Sarayın beslemeleri, yanaşmaları bu hisselerin neresindeler?

Bunun hesabı bugün sorulmazsa yarın sorulacaktır.

Diğer konu bulunduğu denilen gazın Saray tarafından sosyete damat güzellemesine dönüştürülmesidir. Bu durum işin ciddiyetini sorgulatmaktadır. Tüm gazete köşelerininde, kanallarında sosyete damat güzellemesi yapılıyor. Bütçe açığını patlatan sosyete damat yere göğe sığdırılamıyor.

Önce ekonomide eksen bırakmayacaksın sonra eksen değişikliği müjdesi vereceksin. Bu damat yakında atıcılıkta kayınpederini geçer. 60 milyar doları kuş edip faizcilerin, yandaşların cebini dolduracaksın sonra da yaptıklarının üstünü örtmeye çalışacaksın.

Saray’ın damadının bir kez daha ekonomiden anlamadığı ortaya çıktı.

Eğer bu karşılıklı bir güzelleme değilse 18 yılda doğalgaza yaptıkları anlaşmaları güncelleyerek yapmalılar.

’ya enerjide bağımlılığı artırdılar. boruları bizim topraklarımıza döşedi, indirimi Bulgaristan’a yaptı. Bunu ne damat ne kayınpeder ülkeye açıklayabiliyor. Pahalı doğalgaz anlaşmaları varya bunları yeniden masaya yatırın. Burdan sağlayacağınız tasarrufla vadandaşın derdine derman olmaya çalışın. Tüm dünya esnaflarına karşılıksız nakit desteği verdi; siz ise sadece faizle borç verdiniz. Bu gazı masada kullanın. Ülkeyi ihya edin.

Devlet olarak milletin elektirik, doğalgaz faturalarını ödemek için gerekenleri yapın.

Memleketin her yerinden petrol, doğalgaz fışkırsa akıllı olmadan sorunların üstesinden gelinemez.

Venezüella’dan vergisiz peynir ithal etmeye karar veriyor. Ezine’deki ’taki peynir üreticileri duruken onlara destek veriyoruz. Bu muhabbetin derdini bize de söyleseler de biz de öğrensek.

Esnafın geri ödeme zamanı geldi kara kara düşünüyorlar. Çiftçi zaten perişan. Dert mektupları yağmur gibi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja