CHP Kurultayına 2 Gün Kala Kılıçdaroğluna Bir Rakip Daha Çıktı

İlhan Cihaner’de Kılıçdaroğlu’na rakip oldu

’nin hafta sonu gerçekleşecek kongre öncesi Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner, Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı.

CHP Heyeti
Heyeti

CHP’li İlhan Cinayer düzenlediği toplantısıyla genel başkanlığa aday olduğunu açıkladı. CHP’nin, 37. Olağan Kurultayı 25-26 Temmuz’da ’da yapılacak.

Cihaner yaptığı açıklamada, “Liderin seçtiği değil, üyelerin seçtiği Parti Meclisi’ne ihtiyacımız var. Bizler partimizin demokratik bir örgütle yönetim anlayışı ile çağdaş ve sol bir siyasetle başarıyla ulaşabileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle CHP Genel Başkanlığı’na aday oldum” dedi.

“Önce partimizi, sonra ülkemizi sonra da dünyayı değiştirmeye talibiz” diyen Cihaner, “Asıl ihtiyacımız olan cesaret” diye konuştu.

https://i.haber3.com/uploads/content/sBN2.jpg?v=1595488329

İlhan Cihaner’in aday olacağını ilk duyuran isim olan “Gelecek İçin Biz” grubu Yürütme Kurulu Üyesi Örgütlenmeden Sorumlu Murat Akbaş, “İlhan Cihaner Gelecek İçin Biz’in sözcüsüdür. Çarşamba günü toplantısıyla duyuracağız. Adayımız olacak. Bunu toplantısı ile duyuracağız. Kuşkusuz çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Biz bu partinin tek başına iktidar olabileceği bir sürecin kadrolarını seçeceğiz. Bu sürece idari olarak başkanlık edebilecek, yol gösterebilecek bir adayın adaylaşmasından bahsediyorum. Bu sadece bir genel başkan adayı değildir. 2023 aslında Cumhuriyet ile mevcut iktidar arasındaki hesaplaşmanın tarihi günü olacaktır” açıklamasını yapmıştı.

İLHAN CİHANER KİMDİR ?

23 Şubat 1968’de ’ta doğdu. Baba adı İsmail Hakkı, anne adı Zeynep’tir.

Hukukçu, Cumhuriyet Savcısı; Üniversitesi Fakültesini bitirdi. Gazi Üniversitesi Kamu Hukuku ve Sosyal Bilimler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Reyhanlı, İdil, Çamlıdere Cumhuriyet Savcısı; Vezirköprü, Alaşehir, Cumhuriyet Başsavcısı; Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı. 2012, 2014 ve 2016’da yapılan CHP kurultaylarında Parti Meclisi Üyeliğine seçildi.

24. Dönemde Milletvekili seçildi.

Cihaner, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja